10:58 05.08.2024

Міноборони працює в арбітражах, щоб стягнути кошти з недобросовісних імпортерів

2 хв читати
Міноборони працює в арбітражах, щоб стягнути кошти з недобросовісних імпортерів

Випадки невиконання своїх зобов'язань деякими іноземними постачальниками в рамках міжнародних закупівель фіксували з 2022 року, і нині Міністерство оборони України працює в міжнародних арбітражах, щоб стягнути кошти з недобросовісних іноземних імпортерів, заявив керівник департаменту політики закупівель українського оборонного відомства Гліб Канєвський.

"На жаль, були випадки з 2022 року, коли імпортери що по зброї, що по тиловому забезпеченню не виконували свої зобов'язання. Тоді, як пам'ятаєте, система Prozorro була скасована для оборонних закупівель, також була скасована система контролю якості. І тут, на жаль, виявилися такі не дуже добропорядні підприємці-імпортери. Зараз це вже поодинокі випадки", - сказав Канєвський в ексклюзивному інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна".

Таку ситуацію він пояснив тим, що 2022 року, коли лише розпочалося повномасштабне вторгнення РФ, український бізнес не був готовий покрити всі потреби оборони, тому деякі процедури для спрощення закупівель було скасовано.

"Прийшли імпортери з пропозиціями щодо постачань. Були сплачені аванси, але, на жаль, були бізнесмени іноземних компаній, які просто вирішили не виконувати з якихось причин контрактні зобов'язання перед Міністерством оборони України. Таким чином Міністерство оборони зараз активно працює в міжнародних арбітражах, щоб повернути кошти зі штрафними санкціями. Виграються арбітражі", - пояснив керівник департаменту.

За його словами, позиція міністерства полягає в тому, що недостатньо просто виграти суд, адже підприємець, наприклад, може уникати виконання рішення суду, а потім вийти на інший орган безпеки оборони в Україні або на міжнародній арені продовжувати продавати свій товар. З цією метою, як пояснив Канєвський, було придумано концепцію, що треба зробити перелік недобросовісних імпортерів, які взяли кошти й не поставили під час широкомасштабного вторгнення.

"Важлива умова, що вони мають програти суд або в Україні, або в міжнародному арбітражному суді. І тоді ми фіксуємо інформацію про таких підприємців і будемо доводити до міжнародних партнерів, щоб вони вже у своїх юрисдикціях шукали інструменти, як вплинути на таких підприємців, щоб вони виконували рішення судів і компенсували збитки, яких завдали Україні", - зазначив він. 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

ВАКС відпустив ексголову Дніпропетровської ОДА Резніченка під заставу 30 млн грн

У МЗС відбулася зустріч із делегацією Чехії на чолі з уповноваженим уряду з питань відновлення України

Кількість жертв повеней у центральній Європі зросла до 14 осіб

Іран не постачав зброї РФ, заявляє президент Пезешкіян

Пункти Плану перемоги виписано більш ніж на 90%, наступного тижня його буде презентовано союзникам

Громадянин США Раут ніколи не служив у Міжнародному легіоні в Україні - ГУР Міноброни

Діти з України, які не могли покинути Австрію через негоду, виїдуть додому вже 17 вересня

ПУНКТИ ПЛАНУ ПЕРЕМОГИ ВИПИСАНО БІЛЬШ НІЖ НА 90%, НАСТУПНОГО ТИЖНЯ ЙОГО БУДЕ ПРЕЗЕНТОВАНО СОЮЗНИКАМ - ЗЕЛЕНСЬКИЙ

Умєров пропонує Естонії купувати українські дрони та ракети

Зеленський за підсумками Ставки доручив Генштабу надати перелік заходів для покращення роботи центрів бойової підготовки

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА