Інтерфакс-Україна
16:06 15.07.2024

Україна створює національну та регіональні команди з порятунку об'єктів культури - Мінкультури

1 хв читати

Україна створює національну команду зі швидкого реагування та захисту культури, а також створює регіональні мережі рятувальників об'єктів культурної спадщини, повідомляє Міністерство культури та інформаційної політики.

"Створенню національної команди зі швидкого реагування та порятунку культури України передувало онлайн- та офлайн-навчання українських музейників, пам’яткоохоронців, інженерів, правників, реставраторів та управлінців", - йдеться в повідомленні міністерства.

Зазначено, що основним завданням цієї програми було підвищення спроможності та підготовки до надзвичайних ситуацій, реагування, планування відновлення й зменшення ризиків для всіх форм культурної спадщини.

"Цьогоріч впродовж кількох місяців, з квітня по липень, пройшли підготовку 22 перших фахівці. З них і почалося формування національної команди зі швидкого реагування та порятунку культурної спадщини України", - додали у відомстві.

Згідно з повідомленням, таку ініціативу в. о. міністра культури та інформаційної політики Ростислава Карандєєва підтримав Міжнародний центр дослідження, збереження та реставрації культурних цінностей (ICCROM).

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Сибіга поінформував гендиректора ЮНЕСКО про пошкодження атаками РФ культурних об'єктів України

Зеленський створив Координаційну раду з питань захисту прав ветеранів, полонених та зниклих безвісти, яку очолив Буданов – указ

Україна вибачилася перед Грецією за інцидент із морським дроном біля острова Лефкада

У ДТП в Києві загинули двоє поліцейських та двоє цивільних, ще троє постраждалих – поліція

Стефанчук: Україна та Польща не можуть допустити, щоб спільний ворог роз'єднав наші держави

Російський fpv-дрон атакував службове авто поліції у Харківській області, без постраждалих

РФ атакувала автозаправний комплекс у Херсонській області, є загиблі та поранені – OKKO

Ворог знову атакував ТЕС ДТЕК, станція зазнала руйнувань

Радбез ООН у понеділок скликає термінове засідання на прохання України після атаки РФ – Сибіга

Трамп заявив, що не заперечує, якщо Україна та Росія досягнуть миру без участі США

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА