Інтерфакс-Україна
11:31 24.06.2019

ДБР допитало нардепів Шуфрича і Німченка, які подали заяву про захоплення влади

2 хв читати
ДБР допитало нардепів Шуфрича і Німченка, які подали заяву про захоплення влади

 Державне бюро розслідувань (ДБР) допитало авторів депутатського звернення - народних депутатів України Василя Німченка і Нестора Шуфрича (обидва - фракція "Опозиційний блок") - у бюро стосовно того, що п'ятий президент України Петро Порошенко, голова Верховної Ради Андрій Парубій і прем'єр-міністр Володимир Гройсман здійснили захоплення державної влади.

"Заявники в цій справі - Німченко і Шуфрич - допитані. Проводиться розслідування, плануються інші допити", - розповіли агентству "Інтерфакс-Україна" в ДБР у понеділок.

Як повідомлялося, в статті, опублікованій у тижневику "Дзеркало тижня. Україна", йшлося, що близько місяця тому до ДБР надійшло депутатське звернення-повідомлення, підписане Німченком і Шуфричем. Парламентарії стверджують: екс-президент Порошенко, спікер Парубій і прем'єр Гройсман, "діючи спільно, в змові, з прямим умислом на захоплення неконституційним і незаконним способом державної влади... вдалися до зловживання службовим становищем і прямого порушення конституційних норм...".

Заявники стверджують, що Порошенко, Парубій і Гройсман вчинили "злочини, які полягають у захопленні державної влади, змові з її захоплення, зловживанні владою і службовим становищем".

З точки зору Німченка і Шуфрича, в момент призначення Гройсмана прем'єром у парламенті була відсутня коаліція, сформована відповідно до вимог Конституції. Депутати вважають це прямим порушенням Основного Закону і кримінальним правопорушенням, просять ДБР вважати їхнє звернення повідомленням про вчинення злочину і внести відповідні матеріали до Єдиного реєстру досудових розслідувань.

В Єдиному державному реєстрі судових рішень міститься визначення Шевченківського районного суду Києва від 7 червня, яке за скаргою народного депутата Німченка зобов'язує ДБР відкрити провадження щодо вчинення злочинів вищими посадовими особами держави (президентом України. прем'єр-міністром і головою Верховної Ради), передбачених ч.1 ст.109 (дії, спрямовані на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу або на захоплення державної влади), ч.2 ст.364 (зловживання владою або службовим становищем) КК України.

У визначенні наголошується, що депутатське звернення Німченка (особа 1) і ще одного народного депутата (особа 8) було направлено до ДБР 27 травня, однак у встановлений строк ДБР не почала кримінального провадження.

Шевченківський райсуд задовольнив скаргу Німченка на бездіяльність уповноваженої особи ДБР, яка полягає в невнесення відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Зеленський разом з переговорниками провів бесіду з Віткоффом та Кушнером, обговорили території та гарантії безпеки

Сибіга і глава МЗС Болгарії обговорили мирні ініціативи та подальші кроки співпраці

Допомога Україні перевищила сплату РФ за нафту і газ лише у 5 з 24 європейських країн у 2022-24рр – Держдеп США

Заступник Рубіо: Європейські країни з 2022 року могли переказати Росії більше коштів, ніж Україні

Макрон повідомив Зеленському про міжнародні дискусії та підтвердив підтримку Франції

Обстріл РФ сильно пошкодив склади PROSTOR, "Мед-Сервіс" та "БаДМ у Дніпрі та "Трібо" у Білій Церкві

"Мадяр" показав вибухові удари по Рязанському НПЗ і меткомбінату в Алчевську

У Слов'янську шестеро постраждалих внаслідок скинутої ворогом авіабомби

РФ продовжує обстрілювати Дніпропетровщину, пошкоджено інфраструктуру

Поліцейський постраждав унаслідок атаки ворожих безпілотників Запоріжчини

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА