Інтерфакс-Україна
14:20 08.10.2025

Заклики до змін меж території України є повторними правопорушеннями незалежно від часу та контексту – Верховний суд

2 хв читати
Заклики до змін меж території України є повторними правопорушеннями незалежно від часу та контексту – Верховний суд

Публічні заклики до змін меж територій України, вчинені у різний час, що стосуються різних подій та мають різний контекст, утворюють повторність кримінальних правопорушень, йдеться у постанові Касаційного кримінального суду у складі Верховного суду України (ККС ВС).

До ККС ВС була подана касаційна скарга, в який захисник оскаржував висновки судів попередніх інстанцій по кримінальному провадженню у справі про посягання на територіальну цілісність України. Обвинувачена була засуджена за те, що на своїй сторінці в російській соціальній мережі "ВКонтакте", 11 грудня 2022 року, 8 та 10 січня 2023 року здійснила публічні заклики до вчинення умисних дій з метою зміни меж території України у неконституційний спосіб. Захист оскаржував повторність дій звинуваченої.

Верховний Суд взяв до уваги, що зміст коментарів обвинуваченої щоразу був різний, стосувався різних подій, пов’язаних із повномасштабним вторгненням РФ на територію України (перший – Соледару, другий – пам’ятників, а третій – Дніпропетровської області) та те, що кожен цей коментар, не пов’язаний логічною думкою з іншими, мав різний контекст і проміжок часу. Водночас кожний заклик містив усі елементи складу злочину, передбаченого ст. 110 Кримінального кодексу України "Посягання на територіальну цілісність України".

Верховний суд залишив без зміни рішення судів попередніх інстанцій, визнаючи, що суди дійшли обґрунтованого висновку про доведеність винуватості обвинуваченої у скоєнні повторно публічних закликів до вчинення умисних дій з метою зміни меж території України.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Заступники міністрів оборони України та ОАЕ обговорили розвиток партнерства в оборонній сфері

МЗС повідомило про спільний зі Світовим конгресом українців збір коштів на енергообладнання

Комітет міністрів Ради Європи підтримав створення спецтрибуналу по злочину агресії - Сибіга

"Укренерго" у четвер застосовуватиме обмеження електроенергії в усіх регіонах України

Завжди був поруч у складні моменти і допомагав знайти рішення – Група "Нафтогаз" про Брехта

Суд замінив Труханову домашній арешт на особисте зобов'язання - Суспільне

Україна та Румунія погодили проєкт з розбудови швидкісної дороги Сучава-Сірет з виходом до українського кордону

КС визнав неконституційним скасування підвищених пенсій для держслужбовців з недостатнім стажем - рішення

Трамп у Давосі: якби не ми, то почалася б Третя світова війна

Уряд Японії у 2026р. виділить $6 млрд на гуманітарну і технічну підтримку України

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА