Інтерфакс-Україна
04:31 11.04.2025

ЄС і Китай домовляються про мінімальні ціни на електромобілі з КНР

2 хв читати

Європейський Союз та Китай домовилися розглянути можливість запровадження мінімальних цін на електромобілі китайського виробництва замість тарифів, які ЄС ввів на електрокари торік, передає агентство Reuters.

Переговори щодо цін на електромобілі вже розпочалися. Комісар ЄС з питань торгівлі Марош Шефчович протягом останніх 24 годин провів розмову з міністром торгівлі Китаю Ван Вентао. Під час неї сторони погодилися розглянути запровадження мінімальних цін, зазначив речник Єврокомісії.

У заяві міністерства торгівлі Китаю йдеться, що переговори мають розпочатися "негайно".

Раніше Шефчович зазначав, що будь-які мінімальні ціни мають бути такими ж ефективними та підконтрольними, як і тарифи ЄС.

Зазначається, що ЄС підвищив тарифи на електромобілі китайського виробництва до 45,3% у жовтні минулого року. Водночас Брюссель і Пекін почали обговорювати можливість скасування цих тарифів у разі зобов’язань щодо мінімальних цін на імпортовані автомобілі.

Поточні ставки європейських тарифів складають:

17% для BYD;

18,8% для Geely;

35,3% для SAIC.

Усе це на додачу до стандартного імпортного мита ЄС на авто в розмірі 10%.

Однак Єврокомісія вже заявила, що готова продовжити переговори з Китаєм щодо альтернативи тарифам.

Reuters додає, що переговори про потенційний компроміс у тарифах між Європою та КНР відбуваються на тлі того, що президент США Дональд Трамп почав нову торгівельну війну з низкою найближчих партнерів Америки, зокрема з ЄС і Китаєм.

Джерело: https://www.reuters.com/business/autos-transportation/eu-china-start-talks-lifting-eu-tariffs-chinese-electric-vehicles-handelsblatt-2025-04-10/

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

DeepState повідомляє про вихід ворога до околиць с. Шевченко у Донецькій області

Угорщина продовжує блокувати переговори щодо членства України в ЄС та фінансову допомогу – глава МЗС Польщі

Сенатор Кейн у Києві отримав "свіжу" інформацію щодо ситуації, аби аргументувати колегам необхідність продовження допомоги Україні

Російські пропагандисти готують свою аудиторію до того, що дипломатія не дасть результату - Зеленський

Цього тижня заплановані зустрічі щодо контингенту - Зеленський

Велика Британія перерахувала Україні 752 млн фунтів у межах ініціативи ERA – Шмигаль

Сенатор Кейн: Дії Путіна викликають скептицизм щодо добросовісності інтересу РФ до припинення вогню

Зеленський привітав президента Еквадора з переобранням на посаду

Трамп щодо війни в Україні: Байден міг це зупинити і Зеленський міг це зупинити, а Путін ніколи не повинен був цього починати

Трамп: Зеленський завжди хоче купити ракети, але не можна починати війну, яку не можеш виграти

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА