Інтерфакс-Україна
08:48 11.12.2025

США передавали Європі пропозиції щодо повернення російської економіки у світову систему - ЗМІ

1 хв читати
США передавали Європі пропозиції щодо повернення російської економіки у світову систему - ЗМІ
Фото: Unsplash

Адміністрація президента США Дональда Трампа останніми тижнями передавала європейським партнерам серію документів, у яких викладено бачення відновлення України та повернення Росії до світової економіки, повідомляє The Wall Street Journal.

"Документи, що не є публічними, містять плани американських фінансових компаній щодо використання приблизно 200 млрд доларів заморожених російських активів для інвестицій в Україні. Серед пропозицій – створення великого дата-центру, який мав би живитися від атомної електростанції на території, окупованій російськими військами", - зазначено в повідомленні.

Інший додаток окреслює загальне бачення США щодо "повернення російської економіки з холоду" з залученням американських компаній до стратегічних секторів — від видобутку рідкоземельних металів до видобутку нафти в Арктиці, а також підтримки постачання російської енергії до Європи та інших країн.

Деякі європейські посадовці за словами видання, поставилися до документів скептично.

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Зеленський прибув до Канади

Кількість постраждалих внаслідок ракетно-дронової атаки на Київ зросла до 32 - Кличко

Льодову арену у Білій Церкві пошкоджено внаслідок ворожої ракетно-дронової атаки - НОК

Зеленський на шляху до Трампа в США зупиниться в Канаді для розмови з Карні та лідерами Європи

УДО стверджує, що діяло відповідно до чинного законодавства щодо працівників НАБУ

Кабмін зняв заборону на добровільні маркетингові послуги аптекам

У Києві та області без світла залишаються понад 0,5 млн споживачів – глава Міненерго

Система "е-ТТН" відтепер доступна в Україні – заступник міністра

РФ дронами атакувала газовидобуток та одну з ТЕЦ "Нафтогазу" - Корецький

В Києві через атаку ворога пошкоджено більше 10 житлових багатоповерхівок, в Дніпровському районі провадиться демонтаж аварійних конструкцій - ДСНС

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА