ДТЕК ВДЕ пропонує відстрочити погашення євробондів-2024 на 3 роки
DTEK Renewables Finance B.V. оголосив про запит на отримання згоди власників облігацій, що перебувають в обігу, на EUR325 млн під 8,5% з терміном погашення у 2024 році на відстрочку такого погашення на три роки.
Отримання згоди здійснюється на умовах, що містяться у відповідному меморандумі від 1 липня 2024 року, повідомила компанія на Ірландській фондовій біржі в понеділок.
Емітент пропонує продовжити термін обігу облігацій до 12 листопада 2027 року.
Водночас серед його пропозицій - запровадити можливість виплати відсотків грошовими коштами та/або натурою (PIK) не більше ніж у двох випадках доти, доки застосовні НБУ правила валютного контролю продовжують обмежувати здатність ДТЕК виплачувати відсотки за облігаціями. Також пропонується знизити мінімальний номінал облігацій до EUR1, щоб полегшити виплату відсотків PIK.
Емітент вийшов із пропозицією призначити компанію GLAS Trust Corporation Limited агентом із гарантування безпеки облігацій.
Крім того, він пропонує додати нове забезпечення облігацій протягом 30 днів з моменту набуття чинності зміненим і переглянутим трастовим договором, а саме заставу першої черги за законодавством України всіх часток участі емітента в статутному капіталі ТОВ "ДТЕК Покровська СЕС" і ТОВ "ДТЕК Трифонівська СЕС" на користь агента із забезпечення, який виступає заставодержателем (за себе та забезпечені сторони), а також відступлення всіх прав та інтересів емітента за дебіторською заборгованістю на користь довірчого управителя (за себе та забезпечені сторони), що регулюється англійським правом.
Водночас пропонується припинити дію таких наявних гарантій і поручительств за облігаціями - фіксованої плати за резервний відсотковий рахунок і банківської угоди про рахунок, а також поруки щодо Тилігульської ВЕС відповідно до Тилігульського договору поруки.
Як зазначено в повідомленні, через вторгнення РФ Україна оголосила воєнний стан, а Національний банк України (НБУ) ввів мораторій на транскордонні платежі. Зі свого боку 28 лютого 2022 року Торгово-промислова палата України підтвердила, що тривалі бойові дії призвели до виникнення форс-мажорної ситуації. У результаті група зіткнулася з низкою серйозних проблем і збоїв, які і далі суттєво впливають на її бізнес, операції та фінансові показники. Зокрема, виробництво електроенергії Групою знизилося з 2,1 ТВт-год 2021 року до 0,9 ТВт-год 2022 року, а потім трохи збільшилося до 1 ТВт-год 2023 року. Виручка і прибуток групи у 2021 році становили, відповідно, EUR239,7 млн і EUR137,6 млн. У 2022 році ці показники знизилися до EUR86,7 млн і чистого збитку EUR466 млн, у 2023 році виручка становила EUR94,2 млн і чистий збиток EUR13,8 млн.
Зазначено також, що загальні активи групи скоротилися з EUR1,46 млрд станом на 31 грудня 2021 року до EUR676 млн станом на 31 грудня 2022 року і до EUR604 млн станом на 31 грудня 2023 року.
Крім того, "ДТЕК ВДЕ" зазначає, що 47% встановленої потужності ВЕС (близько 500 МВт) розташовані на тимчасово окупованій території.