14:11 04.03.2024

Україна забезпечила у 2022-2023 рр. додаткове зростання ВВП Польщі на 1-3% щорічно - Шмигаль

2 хв читати
Україна забезпечила у 2022-2023 рр. додаткове зростання ВВП Польщі на 1-3% щорічно - Шмигаль

Україна у 2022-2023 рр. забезпечила додаткове зростання ВВП Польщі на 1-3% щорічно, заявив прем'єр-міністр Денис Шмигаль.

"Загалом, згідно з даними Національного банку України, Credit Agricole, Deloitte, Oxford Economics, за ці два роки українці та Україна вплинули на ВВП Польщі від 1 до 3 відсотків щорічного зростання", - сказав Шмигаль на пресконференції в понеділок.

Шмигаль розповів, що Польща отримала EUR2 млрд від Європейського інвестбанку за договором надання позики польським містам і регіонам, які приймають українських біженців.

"EUR0,6 мільярда отримала Польща від Європейської комісії в рамках виплати 3,5 мільярда країнам-членам ЄС для допомоги тим регіонам, які підтримують українських біженців", - зазначив прем'єр-міністр.

За його словами, українські підприємці, які працюють у Польщі, за 2022-2023 рік сплатили податки та внески на соціальне страхування до польського бюджету в розмірі EUR2,3 млрд.

"Для порівняння, Польща витратила EUR1,1 мільярда на підтримку і соціальну допомогу, освіту українських біженців... Українці, які приїхали до Польщі, своїми банківськими картками розрахувалися в польських магазинах і залишили в польському бізнесі EUR4 мільярди... З рахунків українських громадян в економіку Польщі перераховано EUR2,1 мільярда з 24 лютого 2022 року до липня 2023 року, з них у торговельних мережах - EUR1,9 мільярда", - розповів Шмигаль.

Окрім цього, прем'єр-міністр наголосив, що 48,4 тис. індивідуальних компаній зареєстрували громадяни України в Польщі за два роки повномасштабної війни, і що власники цих компаній також платять податки до бюджету.

Він також нагадав, що 691 тис. українців працевлаштовані в Польщі і повністю сплачують податки.

"EUR749 млн - це сума контрактів, підписаних Міністерством оборони України з польськими компаніями - виробниками озброєнь. 43 контракти підписано і за ними теж платитимуть податки", - розповів керівник уряду.

Шмигаль також розповів, що Україна нічого не отримала з коштів, зібраних на двох донорських конференціях, які відбувалися в Польщі.

"За нашими даними, на першій (було зібрано - ІФ-У) понад EUR10 мільярдів, на другій - понад EUR6 мільярдів. Україна з них не отримала нічого. Кошти збирала Польща разом із Єврокомісією для підтримки України... Ми не знаємо долю цих коштів", - підсумував Шмигаль.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Україна експортувала українським морським коридором 40 млн т вантажів, скоротивши їх обробку в Дунайських портах на 16% у 1 кв.

Шмигаль обговорив з президентом Світового банку ситуацію в енергетичному секторі України

"Кернел" повідомив про значне погіршення діяльності через ракетні атаки РФ

Енергосистема України втратила 8 ГВт потужності через нещодавні російські обстріли - прем'єр

"Луцьк Фудз" у 2023р. наростив чистий прибуток на 8,5% до 46 млн грн

Асоціації виробників будматеріалів працюють над відповідністю своєї продукції для оборони стандартам НАТО - президент ВСВБ

Нафта знижується на даних про запаси у США, Brent біля $89,3 за барель

Занадто м'яка фіскальна політика США загрожує економіці країни та світу - МВФ

Збори акціонерів "Центренерго" планують ухвалити рішення про продаж їм е/е та закупівлю газу і вугілля протягом року

Мінагрополітики прогнозує у 2024р. скорочення виробництва зернових до 52,4 млн тонн, збереження врожаю олійних - 21,7 млн тонн

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА