19:17 28.02.2024

Україна та Польща зможуть дотриматися інтересів польських фермерів і конструктивно розблокувати українсько-польський кордон - торгпред Качка

2 хв читати
Україна та Польща зможуть дотриматися інтересів польських фермерів і конструктивно розблокувати українсько-польський кордон - торгпред Качка

Україна та Польща під час переговорів із польськими міністрами розвитку і технології Польщі Кшиштофом Гетманем і сільського господарства Чеславом Шєкєрським напрацювали низку рішень щодо конструктивного розблокування українсько-польського кордону з дотриманням інтересів польських фермерів, повідомив заступник міністра економіки - торговий представник України Тарас Качка.

"4 години дуже насичених переговорів з міністрами розвитку і технології Польщі Кшиштофом Гетманем і сільського господарства Польщі Чеславом Шєкєрським… Ми змогли знайти спільну мову і працюємо над конструктивним рішенням, як розблокувати кордон і врахувати інтереси фермерів Польщі і України. Це не просто, але можливо", - написав він у фейсбуці.

Торгпред України наголосив на важливості підходів, які запропонував прем'єр-міністр України Денис Шмигаль під час виступу на польсько-українському кордоні, для побудови можливого порозуміння.

"За всі 4 години переговорів опція закриття кордону не згадувалась. Як досить чітко сказав премʼєр-міністр Польщі Дональд Туск - це було би дуже болісним рішенням для наших економік. Припинити навіть на день торгівлю, яка в річних параметрах становить 11,7 млрд доларів (а за польською статистикою навіть більше) - це надто болісно. Не кажучи вже про транзит, який є життєво важливим для України", - наголосив Качка.

Він додав, що поки що не вдаватиметься в деталі, але конструктивне рішення можливе.

Качка попросив українське суспільство уважно прочитати заяву Дональда Туска - з усіма елементами риторики і пунктуації та наголосив, що новинні заголовки можуть ввести в оману.

"У цю хвилину як ніколи - зберігаймо спокій і наполегливо працюймо", - закликав торгпред України.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Ціна на газ для українських домогосподарств залишиться незмінною ще на один рік - "Нафтогаз"

Україна не планує виставляти газотранспортні потужності на аукціон після завершення транзитного договору з РФ

"Метінвест" з 1 травня підвищить зарплату працівникам виробничих та ремонтних підприємств в Україні

Європейські компанії не зможуть надавати профпослуги своїм "дочкам" у РФ із червня

NovaPay сформувала мережу з 2,8 тис POS-терміналів по Україні

США в рамках тиску на РФ готують санкції проти деяких китайських банків - ЗМІ

"Укрнафта" збільшила запаси на 3 млн тонн нафти та 0,6 млрд куб. м газу

ВР розгляне питання звільнення семи членів Рахункової палати - Железняк

Розвиток ринку біометану допоможе аграріям диверсифікувати бізнес - Мінагрополітики

Moneyveo планує збільшити частку на ринку споживчого кредитування до 14,5-16,5% у 2024 р.

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА