12:32 13.02.2024

Серед ветеранів зростає рівень безробіття - опитування

2 хв читати
Серед ветеранів зростає рівень безробіття - опитування

Рівень безробіття серед українських ветеранів зріс до 30,95%, свідчать результати опитування "Актуальні потреби та бачення можливостей для кар'єрного та професійного зростання ветеранів в Україні", представленого Українським ветеранським фондом.

"Для порівняння, у 2023 році 28% ветеранів заявляли, що не мають роботи. За рік рівень непрацевлаштованих серед захисників зріс майже на 3%", - повідомляється у звіті за підсумками дослідження.

Зазначається, що ветерани намагаються інтегруватися в різні сфери зайнятості, серед яких переважають власна справа (8,31%), державна служба (7,45%), сфера послуг (5,44%), ІТ (4,3%), та громадський сектор (4,3%). Однак пошук роботи для ветеранів супроводжується низкою проблем, серед яких стереотипи з боку роботодавців та обмежені можливості для перекваліфікації.

"Найбільшу перешкоду в майбутньому працевлаштуванні ветерани вбачають не в рівні заробітної плати. Їх турбують проблеми з фізичним здоров'ям (63,61%), нерозуміння з боку суспільства (63,32%) і психологічні труднощі (50,57%)", - розповіла виконувачка обов'язків виконавчого директора Українського ветеранського фонду Руслана Величко-Трифонюк.

При цьому 50,1% ветеранів прагнуть зайнятися власною справою, що свідчить про необхідність підтримки підприємницьких ініціатив.

"Для кар'єрного та професійного зростання ветеранів в Україні є потреба комплексного підходу, що охоплює навчання, робоче середовище та підтримку ветеранів у психологічному плані", - зазначив ветеран, переможець конкурсу проєктів "ВАРТО 2.0" Дмитро Мартиненко.

Опитування проведено в період з 15 до 25 січня 2024 року серед ветеранів та діючих військових щодо їхніх актуальних потреб і бачення можливостей для кар'єрного та професійного зростання в Україні. В опитуванні взяли участь 1043 респонденти. Результати опитування не є репрезентативними, проте вони відображають актуальні настрої та певні тенденції серед цільової аудиторії.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Уряд, СУП, AmCham, ФРУ, ТПП, УСПП, IT Ukraine, CEO Club підписали заяву про поглиблення співпраці

ДІАМ здійснюватиме ринковий нагляд за якістю будпродукції - постанова

Останнє слово в дозволі компаніям заплатити за євробондами з України за НБУ - Свириденко

Литовські фермери не блокуватимуть українське зерно - Литовська асоціація виробників зерна

"Нафтогаз" планує у 2024р. довести обсяг видобутку газу до 15 млрд куб. м - Чернишов

Україна очікує, що всі країни ЄС за прикладом Латвії запровадять заборону на російську агропродукцію - торгпред України

США вивчають можливість використання заморожених російських активів - американський Мінфін

"Укренерго" у 2024 р. розпочинає будівництво трьох стратегічних ЛЕП і зацікавлена в українських виробниках обладнання - Кудрицький

Україна розширить вимогу щодо локалізації під час держзакупівель - прем'єр

Українські електротехнічні компанії з початком війни збільшили виробництво й мають потенціал у Європі - голова "Укренерго"

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА