15:24 25.11.2023

Кабмін схвалив адаптований до норм ЄС пакет законопроєктів про торговельний захист

1 хв читати
Кабмін схвалив адаптований до норм ЄС пакет законопроєктів про торговельний захист

Уряд України 24 листопада схвалив законопроєкти "Про захисні заходи", "Про захист від демпінгового імпорту" та "Про захист від субсидованого імпорту", які містять нові редакції трьох чинних у країні законів у цій сфері.

"...проєкти законів адаптують українське законодавство у сфері торговельного захисту до регламентів Європейського Союзу та посилюють захист, зокрема, національних виробників", - ідеться в повідомленні Міністерства економіки на його сайті.

За словами першого віцепрем'єра - міністра економіки Юлії Свириденко, схвалені законопроєкти відповідають сучасним міжнародним практикам у сфері торговельного захисту, зокрема нормам та актуальним роз'ясненням СОТ.

"У разі ухвалення законопроектів Верховною Радою держава отримає надійні, прозорі та зрозумілі і українському бізнесу, і нашим партнерам інструменти торговельного захисту", - наголосила Свириденко.

Мінекономіки зазначає, що затверджений пакет розширює можливості національних виробників у захисті інтересів від недобросовісного та зростаючого імпорту; зменшує їхні витрати на підготовку матеріалів і документації під час захисних розслідувань; встановлює чіткі часові рамки процедурних етапів розслідувань і гарантує проведення консультацій на запит заінтересованої сторони.

Він також запроваджує механізм, що гарантує сплату попередніх захисних мит або мит під час розслідування ухилення від їх сплати, розширює коло "користувачів" цього механізму серед бізнесу, а також уточнює повноваження компетентних органів під час проведення розслідувань.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Нові вимоги ДБН до бомбосховищ можуть стати бар'єром для реалізації проєктів в Україні - ЄІБ

Питання перегляду тарифів на е/е для населення до порядку денного засідання Кабміну не включали

Пріоритет "Метінвесту" - залучити до роботи якомога більше колишніх військових - СЕО

Графіки відключень не застосовуватимуть до підприємств, які імпортують 80% електроенергії - Шмигаль

Завдяки сонячній генерації та виходу з ремонту двох енергоблоків АЕС, кілька днів не застосовуються планові відключення, але економити потрібно - Шмигаль

"Укрнафта" завдяки ГРП збільшила добовий дебіт однієї зі свердловин у 25 разів

Основою горизонтального вирівнювання місцевих бюджетів-2025 будуть надходження ПДФО-2024 і статистика населення на початок війни та ВПО

Відключення е/е можуть повернутися з виведенням найближчими днями чергових енергоблоків у ремонт - голова "Енергоатому"

Вимоги до затвердження керівництва українських СК зараз набагато жорсткіші, ніж у європейських країнах - думка

Частка бізнес-продажу в мережі JYSK в Україні в травні 2024 р. перевищила 6%

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА