22:22 23.11.2023

Підвищення податку на прибуток банків до 50% у 2023 р. і до 25% у подальших може спричинити збільшення спреду між ставками за кредитами та депозитами - думка

2 хв читати
Підвищення податку на прибуток банків до 50% у 2023 р. і до 25% у подальших може спричинити збільшення спреду між ставками за кредитами та депозитами - думка

Тимчасове підвищення податку на прибуток банків з 18% до 50% у 2023 році та до 25% у подальших може спровокувати збільшення фінустановами ставок за кредитами та зниження за депозитами, з метою забезпечення стабільної прибутковості, попри підвищення податків, вважає президент Асоціації. українських банкірів (АУБ) Андрій Дубас.

"… ми не говоримо, що цей законопроект приведе зараз до збитковості банківської системи… ми говоримо про те, щоб банківський сектор залишався на достатньому рівні прибутковості, я думаю, що може збільшитися спред між відсотками за кредитами та відсотками за депозитами для того, щоб банки могли тягнути податок 25% і не бути збитковими…", - висловив свою думку Дубас у коментарі агентству "Інтерфакс-Україна" у четвер.

Йдеться про закон №9656-д про тимчасове підвищення оподаткування, ухвалений Верховною Радою 21 листопада.

"Тому я думаю, що банки будуть аналізувати ситуацію, яка склалася у зв'язку з ухваленим Верховною Радою законом, і будуватимуть свою бізнес-модель, свою діяльність для того, щоб далі бути прибутковими", - доповнив президент АУБ.

Говорячи про позицію асоціації загалом щодо прийнятого закону, то він сказав, що "в умовах воєнного часу може збільшуватися обсяг податків, але на наш погляд не дуже правильно оподатковувати попередній період", оскільки весь банківський сектор планував свою діяльність з розрахунком, що податок на прибуток становитиме 18%.

До того ж президент асоціації вважає, що цей прецедент може відіграти не найкращу роль у процесі переговорів із міжнародними партнерами.

"У будь-яких майбутніх переговорах нам завжди зможуть дорікнути, що Україна, незважаючи на умови воєнного часу чи іншого, може змінювати податкову базу, податкову систему чи податковий підхід наприкінці року до минулого року", - пояснив він.

На думку Дубаса, якщо влада має потребу збільшувати відсоток за певними податками, то робити це варто не в рамках однієї галузі.

"Мені здається, набагато зрозумілішою була б ситуація, якби, наприклад, та ж Верховна Рада вийшла до підприємців інших суб'єктів господарювання і сказала, що ось у нас така ситуація, у нас не вистачає податків, ми плануємо збільшити той чи інший податок. Але тоді ми збільшуємо його для всіх і починаємо його з якогось періоду, наприклад, з 1 січня 2024 року. І таким чином ти тоді можеш і підготуватися, і спланувати свою діяльність і так далі", - пояснив президент АУБ.

Також він наголосив, що асоціація підтримує запровадження додаткового оподаткування виключно на обмежений період.

"Тобто ми говоримо, що до завершення воєнного часу, або, наприклад, до досягнення націлення ставки облікової, тобто якогось параметра, обмежений період часу", - сказав Дубас.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Дефіциту е/е немає, у резерві одразу 19 генерувальних одиниць ТЕС - Міненерго

У 2024 р. половина потужностей української оборонної промисловості вже законтрактована - Камишін

Уже відновлено 23 тис. будівель, 9,2 тис. об'єктів інфраструктури, майже 900 медичних та понад 600 освітніх закладів - Шмигаль

ЗАЕС п'яту добу залишається на одній лінії електропостачання - Міненерго

Перший транш у 4,5 млрд євро надійде в Україну в березні - зустріч фон дер Ляєн і Шмигаля

Для відновлення електромереж Миколаївської області після обстрілів РФ необхідно 11,2 млрд грн - голова обленерго

США запровадили санкції проти НСПК і низки банків РФ

Майбутні енергоблоки АЕС будуть додатково захищені на проєктному рівні - Котін

Мінекономіки визначило три ключові показники вартості розмінування

Україна не продає своє зерно на польський ринок в останні п’ять місяців, українське зерно йде транзитом - Шмигаль на кордоні

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА