15:22 18.07.2023

Ощадбанк тимчасово відмовився від повернення фізичної ідентифікації ВПО

2 хв читати
Ощадбанк тимчасово відмовився від повернення фізичної ідентифікації ВПО

Ощадбанк на виконання доручення Кабінету Міністрів тимчасово припинив проведення фізичної ідентифікації внутрішньо переміщених осіб для продовження соціальних виплат і пенсій, ідеться в повідомленні фінустанови.
"Клієнтам, які отримали від банку повідомлення про необхідність звернення до банку для проходження ідентифікації до 1.09.2023, буде додатково повідомлено про подальші кроки", - зазначив держбанк.
Він додав, що це питання наразі опрацьовує уряд, і порадив стежити за офіційними повідомленнями уряду й Ощадбанку.
Громадський холдинг "Група впливу" у вівторок повідомив, що порушував питання відмови від відновлення фізичної ідентифікації на Координаційному штабі з питань ВПО під головуванням віцепрем'єра Ірини Верещук. Штаб ухвалив рішення, що для виплат ВПО від ідентифікації зовсім відмовляться (оскільки термін виплат обмежений 6 місяцями), а для одержувачів пенсій термін для ідентифікації продовжать до кінця січня 2024 року.
На думку правозахисників, повернення фізичної ідентифікації ВПО у відділеннях Ощадбанку є дискримінаційним і складним у виконанні. Зокрема, вони назвали несправедливими менші терміни ідентифікації для пенсіонерів без електронного посвідчення, адже його видача припинилася з початком повномасштабної війни.
Серед інших важливих чинників проти повернення ідентифікації правозахисники вказали на доступність і безпеку її проходження громадянами, які перебувають за кордоном або на тимчасово окупованій території та в зоні бойових дій.
"Для багатьох шлях до відділення банку дуже небезпечний і обтяжливий", - вважають фахівці.
Отже, на їхню думку, "через зазначені бар'єри значна частина переселенців не можуть вчасно пройти ідентифікацію і можуть втратити виплати, які часто є єдиним джерелом доходу".
Як зазначається в повідомленні, Міністерство соціальної політики вже напрацьовує проєкт відповідних нормативних змін, які буде ухвалено найближчим часом.
Джерело: www.oschadbank.ua/news/do-uvagi-vnutrisno-peremisenih-osib-2
www.facebook.com/photo.php?fbid=584355370567912&set=a.411079844562133…

 

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА