19:49 08.02.2023

Небанківський фінринок у січні залишили 24 фінкомпанії, додано одного учасника

2 хв читати
Небанківський фінринок у січні залишили 24 фінкомпанії, додано одного учасника

У січні на ринку небанківських фінансових послуг України з'явилася нова фінкомпанія, водночас із реєстрів виключено 25 фінустанов, повідомляється на сайті Національного банку України (НБУ) у середу.

При цьому добровільно вийшли з реєстру 14 фінансових компаній, одна кредитна, одна лізингова компанія та два ломбарди, а примусово його залишили три фінкомпанії, два ломбарди та кредитна компанія, уточнює Нацбанк.

Згідно з повідомленням регулятора, кількість учасників небанківського фінансового ринку за січень зменшилася до 1459. Серед них 116 страховиків non-life та 12 life-страховиків, 179 ломбардів, 160 кредитних спілок, 97 лізингових компаній, 744 фінансових компаній (було 760), 61 страховий брокер та 67 колекторських компаній.

Кількість банків на 31 січня збереглася на рівні 67.

На платіжному ринку діє 25 банківських груп, 23 небанківські, 38 державних платіжних систем, із урахуванням державних, та 16 міжнародних (усі - без змін).

НБУ також зазначає, що у січні 38 фінансовим компаніям, двом ломбардам, кредитній спілці та лізинговій компанії анульовано всі ліцензії добровільно (на підставі поданих ними заяв), а 3 фінансовим компаніям - примусово (як захід впливу).

Крім того, 14 фінансовим компаніям анульовано частину ліцензій добровільно. Водночас відновлено дію ліцензій 10 фінансовим компаніям, п'яти лізинговим компаніям та двом ломбардам.

У жовтні до Національного банку надійшов 431 запит від учасників ринку на реєстраційні та ліцензійні дії. Кількість запитів щодо фінансових компаній, ломбардів та лізингодавців становила 232. Кількість запитів щодо кредитних установ (банки та кредитні спілки) - 94, щодо страховиків - 68, платіжних установ - 37.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Основою горизонтального вирівнювання місцевих бюджетів-2025 будуть надходження ПДФО-2024 і статистика населення на початок війни та ВПО

Відключення е/е можуть повернутися з виведенням найближчими днями чергових енергоблоків у ремонт - голова "Енергоатому"

Вимоги до затвердження керівництва українських СК зараз набагато жорсткіші, ніж у європейських країнах - думка

Частка бізнес-продажу в мережі JYSK в Україні в травні 2024 р. перевищила 6%

Заступник міністра фінансів США обговорить у Києві питання посилення санкцій і прибутку від активів РФ

Держбюджет отримав від туристичної галузі в першому кварталі 616 млн грн

Райффайзен Банк почав видавати кредити малому бізнесу на СЕС та електрокари

АМПУ завершує переговори щодо відновлення поромної переправи Азербайджан-Україна

ЄБРР підтримуватиме Україну до кінця війни в межах EUR1,5 млрд на рік

"Укрнафта" запустила високодебітну свердловину на Заході України

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА