Інтерфакс-Україна
06:39 14.06.2022

Укргазбанк залучив 3 млрд грн рефінансу, але загалом за системою його обсяг за тиждень скоротився на 12,3 млрд грн

1 хв читати
Укргазбанк залучив 3 млрд грн рефінансу, але загалом за системою його обсяг за тиждень скоротився на 12,3 млрд грн

Державний Укргазбанк минулого тижня став найбільшим отримувачем рефінансування Національного банку України (НБУ) терміном на рік: 10 червня він залучив 3 млрд грн під заставу пулу активів.

Згідно з інформацією на сайті НБУ, ще один банк отримав 832 млн грн, проте терміном до місяця, тому його назви не оголошують.

З початку війни Укргазбанк уже один раз звертався за рефінансуванням: 2 березня він залучив 7,2 млрд грн також під заставу пулу активів.

Одночасно, за даними НБУ, за тиждень залишок заборгованості з рефінансування (за основною сумою) скоротився на 12,35 млрд грн – до 132,6 млрд грн.

Нацбанк прогнозував таке зниження після підвищення облікової ставки на 15 п.п. - до 25% річних, оскільки ставка доходності значної частини рефінансування плаваюча – прив'язана до облікової.

"Варто очікувати зниження рефінансування, тому що у нас система у значному профіциті ліквідності. Є стимул для банків повертати рефінансування, тим більше що гроші в системі є", – зазначив директор департаменту монетарної політики та економічного аналізу НБУ Володимир Лепушинський 7 червня під час круглого столу "Фінклубу".

Обсяг вкладень банків у депсертифікати за минулий тиждень знизився на 18,7 млрд грн – до 160,4 млрд грн.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Наступного тижня Україна завершить сезон відбору газу та зосередиться на підготовці до зими – ексміністерка енергетики

НБУ заперечив політичний тиск у справі перевірки банку Порошенка

IWG plc готує відкриття другого Spaces у Києві у 2026 році

Мінсільгосп США підвищив на 3,2% прогноз експорту Україною пшениці в 2024/25 МР

CRH може втратити в Україні активи на EUR100 млн через скасування судом дозволу АМКУ на покупку компаній "Дікергофф"

Виторг від реалізації підакцизних товарів у березні 2025р виріс - ДПС

Комісія першого конкурсу на нову генеруючу потужність відхилила пропозицію "Укрнафти" та ще двох учасників

Rozetka передать весь прибуток за продаж товарів "Біосфери" на відбудову зруйнованих складів

БЕБ може створити бібліотеку зразків тютюнової продукції для боротьби з контрафактом

Україна може переглянути податкову базу у 2026 р. через розрив у зовнішньому фінансуванні - Гетманцев

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА