11:58 03.06.2022

Проблеми Мегабанку, що призвели до його неплатоспроможності, розпочалися задовго до війни – НБУ

2 хв читати
Проблеми Мегабанку, що призвели до його неплатоспроможності, розпочалися задовго до війни – НБУ

Численні проблеми в діяльності Мегабанку не були спричинені запровадженням воєнного стану - серед них були суттєві порушення щодо оцінки кредитного ризику, систематичне кредитування пов'язаних осіб, значний обсяг непрофільних активів на балансі та невиконання плану докапіталізації/реструктуризації за результатами стрес-тесту 2021 року, заявив Нацбанк України.

"Проблеми Мегабанку виникли задовго до початку війни. 3 лютого 2022 року правління Національного банку України ухвалило рішення зарахувати банк до категорії проблемних", - зазначив заступник голови НБУ Ярослав Матузка на брифінгу в п'ятницю, коментуючи ухвалене напередодні правлінням Нацбанку рішення про визнання Мегабанку неплатоспроможним.

За словами першої заступниці голови НБУ Катерини Рожкової, банк мав іще за результатами стрес-тестів 2020 року здійснити докапіталізацію на 2,5 млрд грн, проте не зробив цього.

"Акціонери Мегабанку не надали фінансової підтримки банку для своєчасного та в повному обсязі виконання зобов'язань перед клієнтами банку і проведення клієнтських платежів, про що свідчать численні скарги, які продовжували надходити до Національного банку України після зарахування банку до категорії проблемних", – констатується у пресрелізі НБУ.

Рожкова уточнила, що картотека банку становить близько 30 млн грн, проте насправді вона більша.

Матузка наголосив: оскільки частка чистих активів Мегабанку дорівнює лише 0,46% чистих активів усіх платоспроможних банків, то його виведення з ринку жодним чином не впливає на стабільність банківського сектора України, який сьогодні є стійким і платоспроможним.

У НБУ також наголосили, що з набуттям чинності закону від 1 квітня 2022 року про 100% гарантію за вкладами фізосіб у період воєнного стану всі вкладники Мегабанку отримають від Фонду гарантування вкладів відшкодування в повному розмірі, зокрема відсотки, нараховані до початку червня. Можлива загальна сума гарантованих виплат – 4 млрд 418,6 млн грн.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Fitch та S&P знизили рейтинги України до "SD" та "RD" через відстрочку виплат за євробондами

Мінфін Латвії покращив прогноз зростання ВВП країни в 2022 році до 2,8%, інфляції - погіршив до 16,5%

Бізнес покращив оцінку власної фінансової стійкості – дослідження ЄБА

Котирування кукурудзи з України за тиждень підскочили на тлі посухи в Європі, а пшениці показали невелике зростання – Barva Invest

Нацбанк попередив 10 найбільших гравців готівкового обміну валют про продовження посиленого нагляду

"Укргідроенерго" планує у вересні підписати контракт із Andritz Hydro та MAN Energy Solutions на постачання електролізера 1 МВт для виробництва водню

Мінекономіки створило з ініціативи Зеленського Економічний штаб

Середня вартість оренди житла в Києві знизилася на 38%, в області на чверть – OLX

Кабмін затвердив порядок переходу до держвласності майна забороненої партії

Бюджетний комітет Ради погодив збільшення видатків на оборону та підтримку економіки

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА