11:01 27.05.2022

Україні до кінця 2022 р., імовірно, знадобиться імпорт газу, але його порівняно невеликий обсяг дає гнучкість у закупівлях – голова "Нафтогазу"

2 хв читати
Україні до кінця 2022 р., імовірно, знадобиться імпорт газу, але його порівняно невеликий обсяг дає гнучкість у закупівлях – голова "Нафтогазу"

Україна наразі не імпортує природний газ, і при цьому їй вдається збільшувати його запаси у сховищах, проте до кінця року такий імпорт, імовірно, знадобиться, але його порівняно невеликий обсяг дає гнучкість у закупівлях, повідомив голова правління НАК "Нафтогаз України" Юрій Вітренко.

"Виглядає все так, що, швидше за все, Україні буде потрібен імпорт. Ми не імпортуємо зараз узагалі і при цьому нам вдається закачувати газ до сховищ. Але до кінця року потрібен буде імпорт газу. І ми працюємо над тим, щоб знайти кращі умови", - сказав він в інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна".

Вітренко зазначив, що проводить, зокрема й у Давосі на Всесвітньому економічному форумі, прагматичні комерційні переговори щодо імпорту газу та нафтопродуктів.

"Ми обговорюємо різні варіанти імпорту: і LNG (зокрема, американського LNG), і імпорт газу з країн, з яких ми раніше не імпортували", – зазначив він.

Голова "Нафтогазу" поки що не розкрив подробиць, але наголосив, що компанія має сьогодні можливості шукати кращі варіанти імпорту.

"Оскільки обсяги газу, який потрібно імпортувати, є відносно невеликі порівняно з попередніми роками, в нас є певна гнучкість, ми можемо дозволити собі, принаймні поки що, шукати кращі варіанти імпорту й нижчу ціну, і певним чином ризикувати щодо цього", – заявив Вітренко.

"Тому що ми розуміємо, що в нас достатньо потужностей для імпорту з Європи, тож якщо не імпортуємо в червні, то в нас є ще липень, серпень, вересень…", – додав він.

Голова "Нафтогазу", відповідаючи на запитання про погашення в липні цього року єврооблігацій на $335 млн, наголосив також, що компанія наразі не має поточних проблем із ліквідністю, а кредит, що залучається від Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР), буде використано для закупівлі газу на зиму.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА