11:01 27.05.2022

Україні до кінця 2022 р., імовірно, знадобиться імпорт газу, але його порівняно невеликий обсяг дає гнучкість у закупівлях – голова "Нафтогазу"

2 хв читати
Україні до кінця 2022 р., імовірно, знадобиться імпорт газу, але його порівняно невеликий обсяг дає гнучкість у закупівлях – голова "Нафтогазу"

Україна наразі не імпортує природний газ, і при цьому їй вдається збільшувати його запаси у сховищах, проте до кінця року такий імпорт, імовірно, знадобиться, але його порівняно невеликий обсяг дає гнучкість у закупівлях, повідомив голова правління НАК "Нафтогаз України" Юрій Вітренко.

"Виглядає все так, що, швидше за все, Україні буде потрібен імпорт. Ми не імпортуємо зараз узагалі і при цьому нам вдається закачувати газ до сховищ. Але до кінця року потрібен буде імпорт газу. І ми працюємо над тим, щоб знайти кращі умови", - сказав він в інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна".

Вітренко зазначив, що проводить, зокрема й у Давосі на Всесвітньому економічному форумі, прагматичні комерційні переговори щодо імпорту газу та нафтопродуктів.

"Ми обговорюємо різні варіанти імпорту: і LNG (зокрема, американського LNG), і імпорт газу з країн, з яких ми раніше не імпортували", – зазначив він.

Голова "Нафтогазу" поки що не розкрив подробиць, але наголосив, що компанія має сьогодні можливості шукати кращі варіанти імпорту.

"Оскільки обсяги газу, який потрібно імпортувати, є відносно невеликі порівняно з попередніми роками, в нас є певна гнучкість, ми можемо дозволити собі, принаймні поки що, шукати кращі варіанти імпорту й нижчу ціну, і певним чином ризикувати щодо цього", – заявив Вітренко.

"Тому що ми розуміємо, що в нас достатньо потужностей для імпорту з Європи, тож якщо не імпортуємо в червні, то в нас є ще липень, серпень, вересень…", – додав він.

Голова "Нафтогазу", відповідаючи на запитання про погашення в липні цього року єврооблігацій на $335 млн, наголосив також, що компанія наразі не має поточних проблем із ліквідністю, а кредит, що залучається від Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР), буде використано для закупівлі газу на зиму.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

"Укрнафта" планує побудувати у 2024 р. ще близько 100 МВт газової генерації

"Метінвест" має стратегію переходу до виробництва "зеленої" сталі, є проєкти з нарощування випуску окатишів DRI - CMO

НБУ очікувано знизив облікову ставку до 13%

"Енергоатом" найближчими днями виведе в плановий ремонт енергоблок 1000 МВт

"Київтеплоенерго" придбає 15 когенераційних установок сумарною потужністю 60,5 МВт за 1,125 млрд грн

"Укрнафта" планує залучити фінансування Deutche Bank на будівництво маневреної генерації

Девелопер Ocean Mall готує його до відкриття до кінця року і готовий брати участь у приватизації Ocean Plaza

Банкіри переважно очікують зниження Нацбанком облікової ставки на 0,5-1 в.п. з 14 червня - опитування

YASNO у 2023 р. збільшила обсяг постачання е/е на 1 млрд кВт-год - СЕО компанії

"Укрзалізниця" підкріпила меморандумом домовленість з ЄБРР про EUR300 млн кредиту на закупівлю електровозів

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА