07:41 23.03.2022

НБУ позбавив акціонерів українського Альфа-Банку Хана та Кузьмічова права голосу

2 хв читати
НБУ позбавив акціонерів українського Альфа-Банку Хана та Кузьмічова права голосу

Національний банк України 21 березня визнав акціонерів "Альфа-Банку" Германа Хана (20,97%) та Олексія Кузьмічова (16,32%) такими, що втратили бездоганну ділову репутацію і позбавив їх права голосу за акціями банку, повідомила пресслужба регулятора агенції "Інтерфакс-Україна".

Відповідно до її відповіді на запит, тимчасова заборона права голосу передбачає заборону акціонеру банку голосувати на загальних зборах учасників банку та будь-яким чином брати участь в управлінні банку.

Центробанк зазначив, що довірена особа, якій буде передано право голосу за акціями, буде призначена Нацбанком після подання повного пакета документів для оцінки ділової репутації кандидата.

Як повідомлялося, НБУ 2 березня 2022 року визнав акціонерів "Альфа-Банку" Михайла Фрідмана (32,86%) та Петра Авена (12,4%), такими, що втратили бездоганну ділову репутацію і позбавив їх права голосу в банку.

Раніше, 2 березня, український Альфа-Банк повідомив, що Фрідман і Авен, які потрапили під санкції ЄС через військову агресію Росії проти України, передадуть свою частку в банку узгодженим з НБУ фізичним та юридичним особам-резидентам України. Фінустанова зазначала, що тривають переговори з великими польськими та українськими компаніями, а також з приватними інвесторами.

"Мажоритарним власниками банку залишаються великі європейські та американські фонди та компанії", - уточнював банк.

Як повідомлялося, Євросоюз 28 лютого оголосив санкції щодо акціонерів Альфа-Банку (Київ) Фрідмана та Авена.

Альфа-Банк (Київ) – один із найбільших українських приватних банків (6,5 тис. співробітників, 1,5 млн клієнтів) з міжнародним капіталом. Акціонерами Альфа-Банку (Україна) є ABHH (Люксембург, ЄС), головна компанія банківської групи, до якої входить і однойменний банк у Росії, і дочірня компанія ABHH – ABH Ukraine Limited (Кіпр, ЄС).

За даними банку, його найбільшими кінцевими акціонерами опосередковано є Михайло Фрідман (32,8632%), Герман Хан (20,9659%), Олексій Кузьмічов (16,3239%), Петро Авен (12,4018%), UniCredit S.p.A. (Італія, 9,9%), Марк Фоундейшн з дослідження ракових захворювань (3,8736%) та Андрій Косогов (3,6716%).

Альфа-Банк (Київ), за даними Нацбанку України, на 1 січня 2022 року за розміром загальних активів посідав 6-е місце (125,36 млрд грн) серед 71 банку, що діяв у країні.

Водночас, у російському Альфа-Банку, одному з найбільших приватних банків РФ, що належить люксембурзькій ABH Holdings, днями повідомили, що найбільшим акціонером Альфа-банку став Андрій Косогов з часткою 41%. Станом на 16 березня частки володіння в ABH Holdings розподілилися наступним чином: Косогову належить 41% (раніше володів 3,7% акцій), решта акціонерів частку володіння не змінили – Авену належить 12,4%, Фрідману – 32,9%, UniCredit SpA – 9,9%, Mark Foundation for Cancer Research – 3,9%.

 

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

"Київтеплоенерго" отримало сертифікат відповідності ISO 14001:2015 "Система екологічного управління"

Дефіцит потужності в енергосистемі зберігається п'ятий день поспіль - "Укренерго"

До Польщі з України прибув потяг із фурами - Укрзалізниця

Північ Донецької області тимчасово знеструмлено через спрацювання захисту на Слов'янській ТЕС

USDA підвищило прогноз експорту пшениці з України на 0,5 млн тонн і кукурудзи на 1 млн тонн

Угорські перевізники 11 грудня розпочнуть протест на кордоні біля ПП "Захонь-Чоп"

НКРЕКП встановила на 2024 р. тариф "Укренерго" на передачу е/е в розмірі 528,57 грн/МВт-год

НКРЕКП встановила на 2024 р. тариф "Укренерго" на диспетчеризацію е/е в розмірі 104,57 грн/МВт-год

НКРЕКП встановила на 2024 р. тариф "Укренерго" на передачу е/е в розмірі 528,57 грн/МВт-год

В енергосистемі зберігається дефіцит електроенергії, необхідно зменшити споживання - Міненерго

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА