Інтерфакс-Україна
21:55 07.11.2022

Заарештовані ТМ "Альфа" передано АРМА

2 хв читати
Заарештовані ТМ "Альфа" передано АРМА

Районний суд Києва ухвалив рішення про передачу товарних знаків "Альфа", що використовуються Альфа-Банк Україна, Національному агентству України з питань виявлення, розшуку та управління активами (АРМА), повідомило Бюро економічної безпеки України (БЕБ) у понеділок.

У його повідомленні зазначається, що посадовці українського Альфа-Банку, використовуючи товарні знаки кіпрської офшорної компанії, здійснювали виведення активів банку під виглядом виплати роялті.

БЕБ, посилаючись на результати розслідування, стверджує, що торгові знаки раніше належали материнському банку РФ, а 2021 року з метою використання умов пільгового оподаткування були переоформлені на кіпрського нерезидента. Менш ніж за рік використання цих знаків, оцінюваних БЕБ у 2 млрд грн, приватний банк в Україні сплатив на адресу кіпрського нерезидента понад 248 млн грн.

Голова наглядової ради Альфа-Банк Україна Роман Шпек в інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна" наприкінці вересня відкидав обвинувачення у зайвій сплаті роялті. "Якщо подивитися, скільки Альфа-Банк заплатив і інші українські банки, то ми десь посередині. Ми не той банк, хто найбільше платить за роялті", - стверджував він.

Як повідомлялося, раніше правоохоронці повідомили про накладення арешту на активи кіпрських компаній на суму понад 469 млн грн, що знаходяться на рахунках Альфа-Банку України, а також 42,4% акцій банку, що належать холдинговій компанії ABHU.

У свою чергу банк наголосив, що працює в штатному режимі, управління ним здійснює правління та наглядова рада.

Альфа-Банк Україна, за даними Національного банку України (НБУ), на 1 вересня 2022 року за розміром загальних активів посідав сьоме місце (111,16 млрд грн) серед 67 банків, що діють у країні.

На початку червня болгарський ексміністр фінансів Симеон Дянков, який є довіреною особою Нацбанку стосовно пакетів акціонерів, що потрапили під санкції, повідомив про роботу з отримання дозволу регуляторів, щоб провести докапіталізацію банку за рахунок субординованого боргу на $1 млрд із заблокованих санкціями коштів акціонерів, проте НБУ заявляє про відсутність у нього необхідних для докапіталізації документів.

Крім того, Верховна Рада 6 жовтня ухвалила закон "Про особливості виведення з ринку системно важливого банку в умовах воєнного стану", що передбачає націоналізацію без докапіталізації з боку держави. Документ також встановлює, що відшкодування вартості акцій акціонерам буде можливим лише після компенсації збитків державі України від РФ і виключно за рахунок таких коштів. Згідно з визначенням НБУ, в країні зараз 14 системно важливих банків, проте і депутати, і експерти зазначають, що йдеться саме про Альфа-Банк Україна і така націоналізація, з ймовірністю, може статися ще цього року.

 

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Світовий банк надасть Україні грант $70 млн на зміцнення енергосистеми

АРМА передає "Вінницяпобутхім" до ФДМУ для подальшої реалізації

Гороховський та Рогальський переоформили контроль над monobank через кіпрську Crestline Limited

ЄБРР підтвердив надання "Нафтогазу" EUR270 млн кредиту від нього та EUR139 млн гранту від Норвегії на закупівлю газу

Процес перемовин України із зовнішніми комерційними кредиторами заслуговує на довіру – МВФ

Україна з початку квітня 2025р. експортувала 1,9 млн тонн зерна - Мінагрополітики

НБУ прогнозує зростання імпорту газу 2025р до $2,9 млрд через атаки РФ

Галущенко та єврокомісар з енергобезпеки Йоргенсен обговорили потреби українського енергосектору у взаємодії з ЄС

Прямий вплив нових тарифів США на українську економіку буде незначним – НБУ

"Укрнафта" з початку 2025 р. отримала 113 нових одиниць спецтехніки та транспорту

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА