Інтерфакс-Україна
11:59 01.12.2021

Кабмін збільшив доходи держбюджету-2022 у законопроекті до другого читання на 55 млрд грн і видатки на 56 млрд грн

2 хв читати
Кабмін збільшив доходи держбюджету-2022 у законопроекті до другого читання на 55 млрд грн і видатки на 56 млрд грн

Кабінет Міністрів України збільшив доходну частину державного бюджету на 2022 рік у редакції законопроекту №6000 до другого читання на 55 млрд грн - до 1,322 трлн грн, зокрема доходи за загальним фондом збільшено на 78 млрд грн - до 1,18 трлн грн, свідчить оновлена версія законопроекту на сайті парламенту.

Згідно з матеріалами законопроекту, уряд заклав у ньому збільшення видаткової частини на 56 млрд грн - до 1,497 трлн грн, зокрема за загальним фондом збільшення становило 50 млрд грн.

Одночасно граничний обсяг дефіциту держбюджету уряд у редакції законопроекту до другого читання пропонує збільшити на 792 млн грн. - до 188,798 млрд грн. Щодо доходної частини, то майже на 25 млрд грн збільшено план надходжень від рентних платежів - до 71,25 млрд грн. Зокрема, на 22,7 млрд грн збільшено план надходжень за рахунок ренти на газ. Окрім того, очікувані надходження від ренти на руди збільшено на 0,24 млрд грн. - до 4,7 млрд грн.

Загалом план щодо податкових надходжень до держбюджету-2022 до другого читання збільшився на 64 млрд грн - до 1,167 трлн грн.

Надходження від НБУ у 2022 році пропонується визначити на рівні майже 13,6 млрд грн.

Одночасно в законопроекті про держбюджет на 2022 рік пропонується забрати формулювання про граничний обсяг гарантованого держборгу, залишивши рівень граничного обсягу держборгу на колишньому рівні - 2,725 трлн грн. Окрім цього, зазначається, що у 2022 році держгарантії можуть видавати, зокрема, за рішенням Кабміну обсягом до 3% планових доходів загального фонду держбюджету.

Раніше повідомлялося, що Україна в межах меморандуму з Міжнародним валютним фондом зобов'язалася з 2022 року повернутись до практики обмеження державних гарантій до 3% доходів загального фонду держбюджету за рік.

Оновлена редакція законопроекту про держбюджет наступного року також пропонує розподіл 64% надходжень від податку на доходи фізосіб (ПДФО), що сплачується на відповідних територіях, до загального фонду місцевих бюджетів.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

НКРЕКП затвердила тарифи ОСР на розподіл електроенергії на 2026р зі збільшенням в середньому на понад 3%

НКРЕКП підвищила тариф "Укренерго" на передачу е/е на 4% на I кв.-2026 і ще на 4% – до кінця 2026р

НКРЕКП затвердила тариф "Укренерго" на диспетчеризацію на 2026р в 110,03 грн/МВт*год

НБУ оштрафував банк "Південний" на 18,5 млн грн та ФК "ФІНАКО" на 1,28 млн грн

НКРЕКП затвердила тариф "Укренерго" на передачу е/е в 713,68 грн/МВт*год та в 742,91 грн/МВт*год – на другому

Майже 80% європейців вважають, що євро вигідний для ЄС - опитування

"Нафтогаз" запустив мобільний застосунок "Куб" для розрахунків за газ та інших дій

Кабмін дозволив "Укренерго" купувати електроенергію для покриття технологічних втрат на спецторгах - Свириденко

Впровадження збалансованого підходу щодо ПДВ на ФОП планується не раніше 2027р

Netflix купить активи Warner Bros. Discovery в рамках угоди на $72 млрд

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА