20:53 26.11.2021

S&P підвищило рейтинг ЧБТР до "А"

2 хв читати
S&P підвищило рейтинг ЧБТР до "А"

Міжнародне рейтингове агентство S&P Global Ratings підвищило довгострокові та короткострокові кредитні рейтинги емітента Чорноморського банку торгівлі та розвитку (ЧБТР) з "A-/A-2" до "A/A-1" зі стабільним прогнозом, йдеться в повідомленні агентства.

S&P відзначило стійкий та дуже сильний профіль фінансових ризиків ЧБТР, а також той факт, що фінансові наслідки пандемії мають лише незначний вплив на якість активів.

"Це перше оновлення на повний щабель, отримане ЧБТР майже за десятиліття, і зважаючи на те, що воно сталося в поточний період безпрецедентних глобальних соціальних та економічних потрясінь, дуже позитивно позначається на банку і закладає міцну основу для його майбутнього зростання", - прокоментував президент банку Дмитро Панкін підвищення рейтингу в прес-релізі ЧБТР.

За його словами, цьому сприяло нещодавнє рішення акціонерів щодо вливання нового капіталу.

Панкін додав, що про правильність політики фінустанови свідчить також значне зростання кредитного портфеля за останні три роки.

ЧБТР - міжнародна організація, що об'єднує 11 держав Організації Чорноморського економічного співробітництва. Частки Туреччини, РФ і Греції в капіталі становлять по 16,5%, Румунії - 14%, України та Болгарії - по 13,5%, Азербайджану - 5%, Албанії - 2%, Вірменії - 1%, Грузії і Молдови - по 0,5%. Банк покликаний сприяти економічному співробітництву, торгівлі та кооперації країн Чорноморського регіону.

Рада керуючих банку 1 жовтня ухвалила рішення про збільшення підписного (subscribed) капіталу банку з EUR2,29 млрд до EUR3,10 млрд.

Панкін наприкінці серпня зазначав, що без цього збільшення портфель проектів ЧБТР у EUR2,3 млрд близький до межі, яка становить приблизно EUR2,6 млрд. За його словами, докапіталізація також збільшує шанси на підвищення рейтингу ЧБТР, який досить довгий час перебуває на рівні "A-" (від агентства S&P) із позитивним прогнозом. "Така докапіталізація покаже рейтинговим агентствам, що країни-члени готові допомогти та підтримати банк", - пояснював президент.

ЧБТР має також довгостроковий рейтинг "А2" від агентства Moody's.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Ощадбанк придбав облігації нового випуску "Нової пошти" на 650 млн грн

"Нафтогаз" і Міноборони почали формування незалежної НР в "Укртатнафті"

Шмигаль доручив Міненергетики та "Укренерго" розробити проєкт постанови щодо справедливих графіків відключень споживачів від електроенергії

Україна виконала всі структурні маяки до очікуваної наприкінці травня місії МВФ щодо 4-го перегляду програми EFF - заступниця міністра фінансів

Тимчасова комісія КМДА щодо "Київміськбуду" запропонує владі докапіталізувати будкомпанію

Зростання реального ВВП України у квітні-2024 сповільнилося до 4,1% - ІЕД

"Укренерго" відмовилося від обмеження енергопостачання з 11:00 до 17:00 вівторка через сонячну погоду

NovaPay конкуруватиме з банками за зарплатні картки

НБУ в понеділок опустив офіційний курс гривні на 24 коп.

Попит на зарядні станції в мережі "Епіцентр" зріс більш ніж увосьмеро

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА