19:56 10.11.2021

Нардепи запропонували не враховувати орендну плату за ділянки комунальної та держвласності складовою частиною плати за землю

2 хв читати
Нардепи запропонували не враховувати орендну плату за ділянки комунальної та держвласності складовою частиною плати за землю

Група народних депутатів запропонувала встановити правило, згідно з яким орендна плата за земельні ділянки в державній і комунальній власності не є складовою частиною плати за землю, що, як очікується, змусить її орендарів сплачувати єдиний податок або інші податки, що діють за загальної системи оподаткування.

Відповідна ініціатива міститься в законопроекті № 6291 "Про внесення змін до Податкового кодексу України Про особливостей справляння земельного податку та орендної плати за земельні ділянки, які перебувають у постійному користуванні", зареєстрованому у Верховній Раді 5 листопада.

Ініціаторами документа виступили, зокрема, голова Комітету ВР з аграрної та земельної політики Микола Сольський, нардепи Олександр Гайду, Максим Гузенко, Артем Чорноморов (усі – "Слуга народу") та Іван Чайківський (депутатська група "За майбутнє").

Згідно з текстом документа, наразі платниками земельного податку є власники земельних ділянок, земельних часток (паїв) та землекористувачі.

У свою чергу, законопроект пропонує встановити, що платниками плати за землю є платники земельного податку; власники земельних ділянок, земельних часток (паїв); землекористувачі, яким надані на правах постійного користування земельні ділянки державної і комунальної власності; орендарі земельних ділянок державної та комунальної власності на підставі договору оренди землі, укладеного з органом виконавчої влади або органом місцевого самоврядування.

На думку ініціаторів законопроекту, це уточнення термінів у Податковому кодексі дасть змогу збільшити доходи місцевих бюджетів і сприятиме виведенню з тіні використання земель державних і комунальних підприємств, установ, організацій.

"Передача в оренду земельних ділянок державних і комунальних підприємств, установ, які перебувають у постійному користуванні організацій, для вирощування сільськогосподарських культур сприятиме збільшенню доходів місцевих бюджетів, оскільки орендарі таких земель сплачуватимуть єдиний податок або інші податки, що діють при загальній системі оподаткування", – зазначено в пояснювальній записці до документа.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Вашингтон не розглядає всерйоз варіанти санкцій проти Росії, що стосуються SWIFT або експорту нафти і газу

Westinghouse у разі необхідності зможе через 2 роки покрити всю потребу "Енергоатома" в паливі для ВВЕР-1000

Україна витратить на стабілізацію економіки щонайменше $4-5 млрд - Зеленський

Бізнес продовжить роботу в Україні навіть у разі військового вторгнення - опитування ЄБА

Україна та Канада анонсували переговори про оновлення Угоди про ЗВТ

НБУ підвищив прогноз ціни газу на 2022 рік на 80,2% та нафти на 10,7%

"Енергоатом" і EDF планують підписати договір про співпрацю в галузі розвитку атомної енергетики

НБУ погіршив прогноз зростання ВВП України у 2021 році до 3% й у 2022 році до 3,4%

План постачання вугілля на I кв. становить 6 млн тонн за плану використання 5,5 млн тонн – Шмигаль

Україна та Канада розширять зону вільної торгівлі

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА