11:00 10.11.2021

Кабмін розгляне передачу "Центренерго" та держшахт відновленій НАК "Енергетична компанія України" та продаж 100% її акцій

1 хв читати
Кабмін розгляне передачу "Центренерго" та держшахт відновленій НАК "Енергетична компанія України" та продаж 100% її акцій

Міністерство енергетики пропонує відмовитися від ліквідації НАК "Енергетична компанія України", а передати їй держпакет акцій "Центренерго" та державні вугільні шахти.

Відповідний проект постанови внесено до порядку денного засідання Кабінету Міністрів у середу.

"В подальшому компанії передбачається передати належний державі пакет акцій ПАТ "Центренерго", після чого статутний капітал компанії підлягає збільшенню, а акції додаткової емісії підлягають оплаті майном (єдиним майновим комплексом дочірніх підприємств та акціями "Центренерго"). 100% акцій компанії стануть об'єктом великої приватизації", – зазначено у пояснювальній записці до документа.

У Міненерго зазначили, що рішення відновити НАК "ЕКУ" та передати їй у власність й управління "Центренерго" та держшахти дасть змогу реалізувати передбачений розпорядженням Кабміну №1215 від 5 жовтня 2020 року план створення АТ, яке об'єднає державну вугільну генерацію з перспективними шахтами.

Як повідомлялося, НАК "ЕКУ", створена у 2004 році, керувала корпоративними правами держави в електроенергетиці. З ходом приватизації в управлінні НАК залишалося дедалі менше енергоактивів, й ухвалою Кабміну від 3 вересня 2014 року прийнято рішення про її ліквідацію. Уряду належить 100% акцій НАК "ЕКУ".

Наразі головою ліквідаційної комісії НАК "ЕКУ" є Сергій Дробот, який очолював держконцерн "Ядерне паливо" з квітня 2014-го до липня 2020 року.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Погіршення бізнес-динаміки на наступні пів року прогнозують більше половини підприємств

"Укрфінжитло" погодило збільшення ПриватБанком ліміту кредитування програми "єОселя" до 8,5 млрд грн

Український ритейл аналізує раціональність імпорту електроенергії

Суд за клопотанням ФГВФО заарештував гроші та майно Жеваго на всіх рахунках у межах забезпечення позову у справі "ФіК" на 46 млрд грн

Банкіри очікують збереження Нацбанком облікової ставки 13% через прискорення інфляції

Львів залучить 60 млн грн кредитних ресурсів для будівництва крематорію

"Нафтогаз" має ресурс для електрогенерації з суттєвим запасом - голова компанії

ЄБА, AmCham і "Укртютюн" закликали парламент підтримати урядову версію законопроєкту про тютюнові акцизи

Орбіта КШЕ поповнилася БФ DefDev та ГО Kyiv Global Outreach - президент КШЕ

"УкрАвто Груп" у рамках ребрендингу уніфікує назви своїх автосервісних центрів

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА