20:43 04.03.2021

В ЄС запропонований законопроект про забезпечення рівної оплати для жінок і чоловіків за рівну працю

2 хв читати
В ЄС запропонований законопроект про забезпечення рівної оплати для жінок і чоловіків за рівну працю

Європейська комісія (ЄК) представила в четвер законодавчу пропозицію стосовно прозорості оплати праці і гарантії рівної оплати за рівну працю для жінок і чоловіків в ЄС.

"Пропозиція прозорості оплати праці - це важливий крок на шляху до дотримання принципу рівної оплати за однакову роботу чи рівноцінну працю між жінками і чоловіками. Вона дозволить працівникам відстоювати право на рівну оплату праці та покладе край гендерній упередженості в оплаті праці", - сказала, представляючи проект, комісар ЄС з питань рівності Гелена Даллі.

Законодавчу пропозицію зосереджено на двох основних елементах рівної оплати праці: на забезпеченні прозорості розміру зарплати і на поліпшенні доступу до правосуддя для жертв дискримінації у цій сфері.

У ній містяться обов'язкові вимоги до роботодавців у частині інформування кандидатів при наймі на роботу про умови та розмір зарплати, виконання цих умов у процесі роботи. Для працівників передбачені адміністративні та юридичні інструменти захисту своїх прав.

Зокрема, роботодавці, у яких працюють не менше 250 співробітників, повинні публікувати інформацію про різницю в оплаті праці жінок і чоловіків у своїй організації. Співробітники матимуть право на компенсацію за дискримінацію в оплаті праці.

У прес-релізі ЄК наголошується, що нові заходи дозволять усунути низку факторів, що сприяють розриву в оплаті праці. Це особливо актуально під час пандемії COVID-19, яка підсилює гендерну нерівність і піддає жінок більшому, ніж чоловіків, ризику бідності.

Законопроект буде направлений на затвердження до Європарламенту та Ради ЄС. Після його прийняття у держав-членів союзу буде два роки, щоб перенести його в національне законодавство.

Право на рівну оплату праці жінок і чоловіків за однакову роботу чи рівноцінну працю було основоположним принципом ЄС з моменту підписання Римського договору в 1957 році. Незважаючи на це, наголошується в прес-релізі ЄК, ефективне впровадження та правозастосування цього принципу на практиці залишається серйозною проблемою в країнах союзу.

 

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

"Автострада" перемогла в процедурі закупівлі з будівництва метро на Виноградар

Україна затвердила умови приватизації ОГХК із початковою ціною 3,9 млрд грн

Україна затвердила умови приватизації ОГХК з початковою ціною 3,9 млрд грн

Голова енергокомітету ВР допускає прискорене ухвалення рішення про скасування ПДВ і мита на енергообладнання для початку його дії з 1 серпня

Кабмін дозволив районним військовим адміністраціям погоджувати підвищення зарплат на прифронтових територіях

Гривня в п'ятницю подешевшала до нового мінімуму 41,04 грн/$1

Кабмін спрямував додаткові 6,8 млрд грн на програму "єВідновлення"

Кабмін виділив додаткові 1,9 млрд грн на відновлення теплопостачання Харкова

ТРЦ Respublika Park інвестує мільйони в альтернативні системи електропостачання для безперебійної роботи

БЕБ порушило кримінальну справу проти Винниківської тютюнової фабрики за напад на правоохоронців

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА