13:48 15.12.2020

ЧБТР наполягає на дотриманні Україною умов меморандуму з виробниками "зеленої" енергії

2 хв читати
ЧБТР наполягає на дотриманні Україною умов меморандуму з виробниками "зеленої" енергії

Чорноморський банк торгівлі та розвитку (ЧБТР) разом з іншими кредиторами і фінансистами наполягає на тому, щоб уряд України дотримувався ключових положень меморандуму, підписаного в червні цього року з виробниками "зеленої" енергії, наголосив президент банку Дмитро Панкін в інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна".

"Ми очікуємо, що уряд скоригує тарифи на передачу електроенергії, щоб зменшити дефіцит державної компанії "Гарантований покупець", яка зобов'язана купувати електроенергію у виробників "зеленої" енергії та продавати її на ринку", - сказав він.

Президент ЧБТР вітав рішення уряду надати державні гарантії Національній енергетичній компанії "Укренерго" із залучення додаткового фінансування від міжнародних фінансових організацій та інших кредиторів для покриття її дефіциту.

За його словами, банк готовий підтримати всі економічно обґрунтовані енергетичні проекти в Україні.

"Після поліпшення ринкової кон'юнктури і запуску подальших проектів у сфері відновлюваних джерел енергії з альтернативними схемами купівлі електроенергії (наприклад, прямий відбір корпоративними структурами або аукціони) ЧБТР готовий розглянути такі проекти з точки зору можливого кредитування", - повідомив Панкін.

ЧБТР - міжнародна організація, що об'єднує 11 держав Організації Чорноморського економічного співробітництва. Частки Туреччини, РФ і Греції в капіталі становлять по 16,5%, Румунії - 14%, України та Болгарії - по 13,5%, Азербайджану - 5%, Албанії - 2%, Вірменії - 1%, Грузії і Молдови - по 0,5%. Банк сприяє економічному співробітництву, торгівлі та кооперації країн Чорноморського регіону. Статутний капітал банку становить EUR3,45 млрд, а його довгострокові кредитні рейтинги перебувають на рівні А- від S&P та А2 від Moody's.

Від початку діяльності банку в Україні було реалізовано та реалізується 47 проектів на загальну суму EUR738,9 млн. Зокрема, проекти зосереджені в таких сферах, як: споживчий сектор, фінансові установи, промисловість, виробництво товарів масового споживання, комунальний сектор, телекомунікаційні послуги, енергетика, сировина та матеріали.

Згідно з річним звітом ЧБТР, за 2019 рік сума українських проектів у кредитному портфелі банку зросла з EUR60,3 млн до EUR164,6 млн, а їхня частка збільшилася з 4,4% до 8,9% за частки України в акціонерному капіталі в 13,5%.


Повністю інтерв'ю з президентом ЧБТР Дмитром Панкіним читайте на сайті агентства "Інтерфакс-Україна" www.interfax.com.ua

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Усі контракти на деревину для фортифікаційних споруд, укладені Харківською обладміністрацією, безавансові

"Укренерго" завтра планує обмежувати енергопостачання тільки промисловості

Шмигаль: Завдання кожного міністерства та міністра забезпечити енергетичну автономність установ критичної інфраструктури

Шмигаль: Енергосистема цілісна і працює стабільно, проте генерації електроенергії не вистачає

"Укренерго" підтверджує запровадження обмежень е/е з 19:00 до кінця доби, просить економити

Відкриття аеропорту у Львові допоможе закрити небо над Україною - голова Львівської ОДА

Глава Мінекономіки скасувала наказ про бронювання Glovo, Visa, Favbet Tech, компанії заявляють про своє законне право на бронювання

Низка обленерго повідомляють про зміну в їхніх регіонах тривалості обмежень е/е у п'ятницю

Стефанішина допускає продовження режиму "торговельного безвізу" на 2025-2026 роки

Делегація України в Аргентині й Чилі пропонує вільну торгівлю та участь у відновленні - Мінекономіки

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА