Інтерфакс-Україна
18:13 09.12.2020

Кабмін передав 18 підприємств держвласності зі складу "Укроборонпрому" в управління ФДМ для приватизації

2 хв читати
Кабмін передав 18 підприємств держвласності зі складу "Укроборонпрому" в управління ФДМ для приватизації

Кабінет Міністрів України передав у сферу управління Фонду держмайна (ФДМ) України 18 держкомпаній зі складу державного концерну "Укроборонпром", з метою подальшої приватизації.

Відповідну постанову ухвалено на засіданні уряду в середу.

Згідно з додатком до постанови, текст якої має агентство "Інтерфакс-Україна", в управління ФДМ для подальшої приватизації передають єдині майнові комплекси (ЄМК) 16 державних підприємств (ДП): 171 Чернігівський ремонтний завод, Вінницький авіаційний завод - ВІАЗ, Закарпатське вертолітне виробниче об'єднання, Івано-Франківський котельно-зварювальний завод, Львівський науково-дослідний радіотехнічний інститут, Ніжинський ремонтний завод інженерного озброєння, Спеціальне КБ "Молнія".

До цього списку також включені ДП "Укроборонлізинг", Харківський завод транспортного устаткування, Центральний НДІ навігації і управління, "Укроборонресурси", НДІ "Буран", Український радіотехнічний інститут, ЦКБ "Ізумруд", Запорізький та Рівненський автомобільні ремонтні заводи.

Окрім цього, згідно з постановою, ФДМ передаються повноваження з корпоративного управління правами держави у ВАТ "Завод "Квант" і ПАТ "Херсонський завод "Судмаш".

"Підприємства, запропоновані на приватизацію, не задіяні у виконанні держобронзамовлення, не включені до коопераційних ланцюгів із виготовлення озброєння і військової техніки та втратили всі ознаки підприємств ОПК", - йдеться в пояснювальній записці до постанови.

При цьому, згідно з наведеними даними єдиного моніторингу управління об'єктами держвласності, станом на 1 липня 2020 року 11 із 16 держпідприємств не провадили фінансово-господарської діяльності, шість мали заборгованість із заробітної плати на загальну суму 7,6 млн грн.

За перше півріччя поточного року ці держпідприємства отримали збиток на загальну суму майже 15 млн грн - у 2,4 раза більше, ніж за той самий період 2019 року.

Цією ж постановою уряд передав у сферу управління Міноборони ЄМК держпідприємства "Українська авіаційна транспортна компанія".

Як раніше повідомлялося, "Укроборонпром" за результатами проведеного тріаж-аналізу заявив про намір реструктуризувати 50 підприємств із сукупним чистим доходом 4,9 млрд грн (12% усіх доходів концерну), а ще 28 із загальним чистим доходом 29 млн грн передати в управління ФДМ і Державного космічного агентства України.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Трамп після введення мит обіцяє співгромадянам історичні успіхи в економіці

Китай відреагував на торговельні тарифи США, закликавши до консультацій

Кабмін погодив перший внесок 2 млрд грн на підтримку 200 прифронтових і прикордонних громад у 8 областях – Зеленський

ФРС не змінюватиме базову ставку до отримання більшої ясності - Павелл

Обмеження переказів фізосіб збереглися й після припинення обмежень НБУ завдяки міжбанківському меморандуму

"ГарПок" працює над дорожньою картою погашення понад 22 млрд грн боргів перед ВДЕ

ДОТ за час існування зекономив 15% на закупівлях ПММ

Вартість оренди комерційних площ у складі ЖК майже досягла довоєнного рівня

Деякі українські металургійні компанії можуть вийти з ринку США через підвищення мит - ЄБА

УЗ відновила після кібератаки частину функцій в особистому кабінеті на "E-Портал УЗ-Карго"

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА