Інтерфакс-Україна
17:37 16.10.2020

Секретаріат Енергоспівтовариства зареєстрував заяву АПЕ щодо цінового демпінгу "Нафтогазу"

2 хв читати
Секретаріат Енергоспівтовариства зареєстрував заяву АПЕ щодо цінового демпінгу "Нафтогазу"

Секретаріат Європейського Енергетичного співтовариства зареєстрував заяву Асоціації постачальників енергоресурсів (АПЕ) щодо зловживань НАК "Нафтогаз" монопольним становищем та цінового демпінгу в пропозиціях для населення, повідомив голова Асоціації Артем Компан.

"Асоціація постачальників енергоресурсів звернулася до Секретаріату Європейського Енергоспівтовариства через ціноутворення на ринку газу з боку НАК "Нафтогаз". Секретаріат ЄС вже зареєстрував справу. Питання ціни, яку показує "Нафтогаз", і нанесення збитків держкомпаніям має бути розглянуто на рівні європейських інституцій", - сказав Компан в інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна".

За його словами, ціна газу, запропонована НАК для населення на жовтень у розмірі 4,7 тис. грн/тис. куб м не є ринковою і свідчить про демпінг із боку монополіста, який розпоряджається 70% видобутого в країні газу.

"Ціна "Нафтогазу" в 4,7 тис. грн на жовтень - це навіть не нуль, це мінус", - зазначив голова правління АПЕ, додавши, що при цьому "Нафтогаз" продавав жовтневий ресурс на біржі в діапазоні 5,2-6,2 тис. грн, а постачальник "останньої надії", яким є дочірня компанія НАК, поставляє газ у жовтні по 5,5 тис. грн.

"Тут є повний дисонанс у цінових підходах. При цьому треба враховувати, що ціна газу, придбаного на біржі, це ціна за передоплатою, а кінцевий споживач заплатить за газ лише через 45 днів, і ця розстрочка теж частина операційних витрат постачальника", - роз'яснив Компан.

Голова правління АПЕ також нагадав, що ТОВ "Газопостачальна компанія "Нафтогаз України" виграла конкурс на роль постачальника "останньої надії", запропонувавши торговельну націнку у 0%, що само собою є неконкурентним, оскільки згідно із законом про ринок газу постачальник "останньої надії" своєю ціною не має впливати на конкуренцію на ринку.

"Торговельна надбавка у розмірі 0% була б неможлива без монополії Групи "Нафтогаз" на ресурс державного видобутку", - додав голова АПЕ.

Як повідомлялося, Кабмін затвердив постачальником "останньої надії" (ПОН) на ринку природного газу для населення ТОВ "Газопостачальна компанія "Нафтогаз України".

ГПК зберегла ціни на природний газ для побутових споживачів на жовтень на поточному рівні - ціна реалізованого в жовтні газу в рамках пакету "Місячний" збережеться на рівні 4,7 грн/куб. м, пакету "Річний" - 5,24 грн/куб. м (обидві - з ПДВ, без урахування доставки).

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Концесією 1-го та контейнерного терміналів у порту "Чорноморськ" зацікавились понад 40 операторів та інвесторів

Феросплавні заводи у 2025р наростили експорт майже на чверть, імпорт впав більш ніж наполовину

Україна планує підписати міжурядову угоду з Чехією про технічне та фінансове співробітництво – Свириденко

Dragon Capital у 2025р інвестував в Україну майже $100 млн, в 2026р планує подальше зростання – Фіала

Україна у 2025р скоротила експорт сталевих напівфабрикатів більш ніж на чверть та значно наростила їх імпорт

НКРЕКП встановила максимальну граничну ціну на РДН та ВДР з 18 січня по 31 березня на рівні 15 тис. грн/мвт*год протягом всієї доби, на балансуючому ринку – 16 тис. грн/мвт*год

Банки в грудні скоротили фінансування розбудови нової енергогенерації до 48 МВт, з червня-24 обсяг досяг 1,34 ГВт

ПриватБанк у ніч на 17 січня призупинить операції з картками через регламентні роботи

Ринок новобудов впроваджує резервне енергоживлення на етапі проєктування - експерт

Пальне за два тижні може здорожчати на 2 грн/л, однак його дефіциту не очікується, – директор А-95

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА