Інтерфакс-Україна
13:41 01.10.2020

Віддалений формат роботи планують залишити 40% компаній - опитування

2 хв читати
Віддалений формат роботи планують залишити 40% компаній - опитування

Віддалений формат роботи планують залишити 40% із 94 компаній-членів Американської торговельної палати (American Chamber of Commerce, ACC), у 32% немає чіткого розуміння термінів повернення на робочі місця, ще 22% готові повернутися до офісів після оголошення урядом завершення карантину.

Такі дані опитування бізнес-асоціації та компанії Deloitte.

"50% компаній зазначили, що їхній дохід скоротився через пандемію і її наслідки, однак для деяких ситуація більш оптимістична. У 20% дохід не змінився, а ще у 20% навіть зріс", - повідомив президент АСС Андрій Гундер у четвер, представляючи результати дослідження про вплив шести місяців карантину на бізнес.

Три чверті компаній не змінювали кількості співробітників за останні півроку, а 11% - пішли на скорочення штату (при цьому понад половина з них скоротили менше ніж 10% співробітників), свідчать підсумки опитування.

Понад половина респондентів (61%) зазначила, що в їхніх компаніях рівень зарплати залишився колишнім, а 23% повідомили про збільшення оплати праці. При цьому серед тих, хто скоротив зарплату (таких 12%), половина урізала її менше ніж на 20%, додав Гундер.

"51% бізнесу зазначив, що їхні компанії не скорочували інвестицій в Україну за останні півроку. Водночас 35% респондентів повідомили про скорочення інвестицій", - зазначив він.

Як повідомила директор з питань людського капіталу Deloitte Олена Бойченко, представляючи результати опитування, 35% респондентів повідомили про тестування на COVID-19 в їхніх компаніях. Хоча найчастіше це відбувається в разі необхідності, зазначила вона.

При цьому найбільшими викликами у сфері людського капіталу більшість респондентів назвали емоційне вигорання.

Говорячи про найбільш очікувані дії уряду, компанії назвали продовження потужної програми реформ (забезпечення верховенства права, міцної правової та судової системи, боротьба з корупцією, захист прав інвесторів і кредиторів, припинення олігархічних привілеїв і монополій), а також продовження співпраці з МВФ, створення економічних стимулів для збереження зайнятості та стимулювання інвестицій.

Опитування проводилося 14-25 вересня. Опитано 100 представників 94 компаній-членів АСС, з яких майже половина - СЕО, 29% - топ-менеджмент, 8% - гендиректори, по 4% - молодший менеджмент і HR.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Заступник голови ФРС Джефферсон не бачить необхідності поспішати з подальшою зміною ставки

Торгова війна Трампа знижує ймовірність врегулювання війни в Україні майже до нуля – думка

Макрон вважає рішення Трампа про мита жорстоким і необґрунтованим

Мита США не вплинуть на курс валют та ціни на продукти в Україні – перша віце-прем’єрка

НКЦПФР вдалося сформувати кістяк команди нової генерації – голова

ЄБРР, IFC та ЧБТР надали "Галнафтогаз" EUR157 млн кредиту на ВЕС 147 МВт на Волині

ЄС відкриє свій ринок для українського насіння олійних культур і буряку

Виконання маяку програми МВФ щодо перевірки НКЦПФР було перенесено через брак фінансування – голова Комісії

Україна зможе забезпечити передбачуваність торгових потоків до Євросоюзу – торгпред

НКЦПФР планує змінити звітність ІСІ для уникнення податкових зловживань – голова

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА