14:48 15.09.2020

НБУ зобов'язав банки здійснювати ідентифікацію користувачів платіжних електронних засобів

3 хв читати
НБУ зобов'язав банки здійснювати ідентифікацію користувачів платіжних електронних засобів

Національний банк України (НБУ) гармонізував регулювання ринку електронних грошей із законодавством України та Європейського Союзу у сфері здійснення фінансового моніторингу, зокрема зобов'язав банки здійснювати ідентифікацію користувачів електронних засобів, повідомила прес-служба банку.

Відповідні зміни містяться в постанові правління НБУ №133 від 11 вересня "Про затвердження змін до положення про електронні гроші в Україні", яке розміщено на сайті регулятора і набуває чинності 15 вересня.

Згідно з документом, банки матимуть здійснювати ідентифікацію та верифікацію користувачів електронних грошей, які відкривають електронні гаманці, як і під час відкриття рахунків.

Зазначається, що перекази з використанням електронних грошей також матимуть супроводжуватися інформацією про платника й одержувача.

Як повідомляється, фінансові установи мають здійснювати ідентифікацію та верифікацію нових користувачів електронних грошей ще з 28 квітня 2020 року, тобто з дати набуття чинності законом про фінмоніторинг.

Тепер банки матимуть ідентифікувати і верифікувати під час планового оновлення або уточнення інформації клієнтів, які вже мали відкриті електронні гаманці станом на 28 квітня 2020 року, зазначено в повідомленні.

Крім цього, регулятор визначив, що перевірка користувачів не потрібна якщо ініціюється операція з електронними грошима, яка здійснюється з використанням заздалегідь оплаченої картки, а також якщо здійснюється оплата товарів готівкою або за допомогою платіжної картки з використанням електронного гаманця, який відкривається одноразово виключно для технологічного проведення цієї операції.

НБУ також скасував обмеження щодо сум електронних грошей, на які можуть здійснюватися розрахунки і перекази для ідентифікованих та верифікованих у повному обсязі користувачів електронних гаманців.

Згідно з повідомленням, тепер на поповнюваному електронному гаманеці може зберігатися сума до 400 тис. грн, а на непоповнюваному - до 5 тис. грн.

Окрім того, центробанк посилив вимоги з контролю за діяльністю комерційних агентів із метою мінімізації ризиків неправомірного використання електронних грошей. Зокрема, тепер такі агенти зобов'язані відкривати у банку-емітента окремий поточний рахунок для здійснення агентської діяльності, а також мають використовувати готівку, отриману у клієнта, виключно для внесення на окремий поточний рахунок і не можуть користуватися нею в інших цілях.

Окрім того, НБУ зобов'язав комерційних агентів підтверджувати кожну операцію з приймання готівки касовим документом і заборонив їм передавати свої повноваження згідно з агентською угодою іншим суб'єктам господарювання і фізичним особам.

Зазначається, що контроль за дотриманням порядку зарахування готівки агентами здійснюватиме банк-емітент.

Згідно з документом, Нацбанк також встановив низку вимог для банків-емітентів електронних грошей із метою підвищення безпеки прав користувачів

Регулятор зобов'язав банки-емітенти інформувати клієнта про створення електронного гаманця й отримати його згоду перед укладенням договору, а також надати користувачеві інформацію про найменування та місцерозташування емітента й оператора, про умови й порядок створення та використання електронного гаманця, про порядок і способи здійснення переказів між користувачами, також про суми і порядок сплати комісійної винагороди користувачем.

НБУ також заборонив банкам надавати кредит із коштів, отриманих як передоплату за випущені електронні гроші, й залучати комерційних агентів для випуску електронних грошей.

Згідно з повідомленням, для комфортного переходу банки матимуть шість місяців, щоб розробити і подати регулятору зміни до правил використання електронних грошей і привести свою діяльність у відповідність до вимог нового регулювання.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Доходи загального фонду держбюджету у квітні знизилися до 153,6 млрд грн

НБУ у вівторок зміцнив курс гривні на 15 коп.

Довгострокове контрактування дозволить вітчизняним виробникам оборонної продукції розширити виробництво - "Українська бронетехніка"

Скасування ЄС мита допомогло українському ГМК під час війни, але потрібно прибрати з євроринку російську продукцію - менеджер "Метінвесту"

Миколаїв просить у Кабміну та Верховної Ради дозволу спрямовувати на відновлення житла кошти з місцевого бюджету

Мінфін США продовжив до листопада дозвіл на пов'язані з енергетикою операції з російськими банками

Дві шахти на Донеччині були знеструмлені через обстріл, аварійної допомоги з Європи 29 квітня не залучали - Міненерго

"Українська біржа" заявляє про відсутність підстав позбавлення її ліцензії та готова юридично відстоювати свою правоту

Прийом заявок до ДАР на отримання дотацій на оброблювану землю від фермерів деокупованих територій стартує 1 травня

Україна та ОАЕ завершили переговори щодо Угоди про всеосяжне економічне партнерство

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА