Інтерфакс-Україна
19:27 24.07.2020

Банки пройшли пік негативних очікувань щодо кредитування і готові нарощувати кредитні портфелі найближчого року

2 хв читати
Банки пройшли пік негативних очікувань щодо кредитування і готові нарощувати кредитні портфелі найближчого року

Пік негативних очікувань українських банків було пройдено в першому кварталі 2020 року, свідчать результати проведеного Національним банком України (НБУ) опитування про умови банківського кредитування, які оприлюднено на сайті центробанку в п'ятницю.

"Майже 60% респондентів очікує збільшення обсягу кредитного портфеля в наступні 12 місяців, що вдвічі більше, ніж у попередньому опитуванні. Великі банки оптимістичніше оцінюють перспективи зростання обсягу корпоративного портфеля, але водночас їхні очікування відновлення споживчого кредитування стримані", - йдеться в огляді.

Крім того, близько половини опитаних банків очікують збільшення коштів підприємств і домогосподарств, при цьому великі банки прогнозують переважання зростання депозитів корпорацій.

За даними НБУ, банки і надалі очікують погіршення якості кредитного портфеля, незважаючи на посилення стандартів кредитування, яке триває другий квартал поспіль.

"У випадку з корпораціями таке посилення банки пояснюють негативними курсовими та економічними очікуваннями, а для домогосподарств - очікуваннями погіршення платоспроможності позичальників і зниженням загальної економічної активності", - пояснив НБУ.

Зазначено, що згідно з прогнозами банків стандарти кредитування можуть бути пом'якшені протягом наступних трьох місяців.

Центробанк зазначив, що рівень схвалення кредитних заявок продовжує знижуватись другий квартал поспіль, зокрема найбільше знизився рівень схвалення для позик в іноземній валюті та довгострокових позик, меншою мірою - для кредитів у нацвалюті та короткострокових.

НБУ додав, що в другому кварталі також тривало зниження рівня схвалення заявок на кредити домогосподарствам, водночас більше ніж третина респондентів знизила ставки за такими кредитами.

Згідно з результатами опитування регулятора, в другому кварталі 2020 року відчутно знизився попит на кредити з боку підприємств.

За даними НБУ, попит на кредитування зріс лише з боку малих і середніх підприємств (МСП), зокрема через потребу в реструктуризації позик, тоді як попит великих підприємств - навпаки зменшився на тлі зниження потреби в запасах, обіговому капіталі та капітальних інвестиціях.

Зазначено, що в подальшому банки не очікують зміни попиту на корпоративне кредитування, водночас прогнозують зростання попиту з боку МСП.

Центробанк також зауважив, що в другому кварталі тривало зниження кредитного попиту домогосподарств, зокрема на споживчі позики, при цьому банки очікують відновлення попиту на кредити домогосподарствам у третьому кварталі.

Зазначено, що 73% опитаних респондентів оцінили боргове навантаження позичальників як помірне, водночас, за оцінками великих банків, цей показник зріс порівняно з минулим кварталом, зокрема відчутно зросло боргове навантаження великих підприємств.

Згідно з результатами опитування, банки знизили оцінки більшості ризиків, при цьому кредитний та операційний ризики залишаються досить високими на горизонті трьох місяців.

Опитування тривало з 18 червня до 9 липня 2020 року серед кредитних менеджерів 24 банків, частка яких у загальному обсязі активів банківської системи становить 91%.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Держслужба зайнятості вперше виплатила ФОПу з інвалідністю компенсацію за облаштування робочого місця

Перехід до проєктного фінансування підвищить безпеку інвесторів в житло - думка

"Укрнафта" тренує власні моделі штучного інтелекту на даних нафтогазовидобутку за 65 років

Китай заборонив місцевим авіакомпаніям прийом поставок літаків Boeing

МЕА під тиском торговельних війн знизило оцінку зростання світового попиту на нафту в 2025 р. на 300 тис. б/д

ЄС опублікує план припинення імпорту російської нафти та газу в травні

ЄБРР надає Райффайзен Банку гарантію розподілу портфельних ризиків для інвестицій EUR100 млн в енергетику

Audi і Porsche відкличуть понад 60 тис. автомобілів

ДТЕК за тиждень повернув енергопостачання для 75,5 тис. абонентів в Донецькій і Дніпропетровській областях

Переговори з Болгарією про закупівлю обладнання для ХАЕС-3,4 все ще тривають через її ініціативу підвищити суму угоди – нардеп

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА