Інтерфакс-Україна
13:24 24.06.2020

НБУ занепокоєний швидким нарощуванням незабезпечених споживчих кредитів і очікує в сегменті понад 10% NPL

1 хв читати
НБУ занепокоєний швидким нарощуванням незабезпечених споживчих кредитів і очікує в сегменті понад 10% NPL

Національний банк України (НБУ) занепокоєний швидким нарощуванням незабезпечених споживчих кредитів і очікує в цьому сегменті понад 10% непрацюючих кредитів (NPL) через коронавірусну кризу, повідомила перший заступник голови НБУ Катерина Рожкова в середу.

"У кількох попередніх звітах ми зазначали, що нас турбують дуже швидкі темпи зростання незабезпеченого споживчого кредитування. Ця криза наочно продемонструвала нам, що наше занепокоєння було більше ніж обґрунтованим. Ми очікуємо, що понад 10% незабезпечених споживчих кредитів можуть стати непрацюючими за результатами цієї кризи", - сказала вона під час онлайн-презентації звіту про фінансову стабільність.

Рожкова зазначила, що станеться погіршення і як кредитного портфеля юридичних осіб, уточнивши, що це пов'язане з тим, що деякі галузі постраждали від застосування обмежувальних заходів.

Водночас вона додала, що наразі спостерігається так званий вторинний ефект через загальний економічний спад у зв'язку зі зниженням попиту з боку населення, який також впливає на погіршення кредитного портфеля юросіб.

"У зв'язку з цим ми розуміємо, що якість кредитного портфеля юросіб також погіршиться, наші оцінки близько 10% також", - уточнила перший заступник голови НБУ.

Рожкова додала, що якщо банки здійснюватимуть усі необхідні заходи з реструктуризації, то частина цих кредитів у короткостроковій перспективі повернеться до свого нормального режиму обслуговування.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

АМКУ оштрафував на 2,2 млн компанію американця Піацци за придбання 14 підприємств "Укрлендфармінгу" без дозволу

МВФ взяв до відома пропозицію України щодо реструктуризації ВВП-варантів

Україна має скасувати пільги в реєстрації платника ПДВ та закрити митні лазівки для спожтоварів – prior actions МВФ

МВФ щодо використання активів РФ радить дотримуватися законодавства та не підривати міжнародну валютну систему

Україна вперше від початку війни запроваджує спільні довгострокові аукціони для імпорту-експорту е/е – "Укренерго"

Аграрії впродовж 2024-2025рр нерівномірно отримували держдопомогу – Рахункова палата

IFC оцінює в EUR4 млрд потенціал України у залученні приватних інвестицій завдяки інноваційному будівництву

НКРЕКП планує у п’ятницю затвердити тариф "Укренерго" на передачу на 2026р в розмірі 785,39 грн/МВт*год

Уряд ФРН виділяє Україні ще EUR100 млн на відновлення енергетичної інфраструктури

EFI Group планує запустити монобрендові точки Beehive Cosmetics у Києві до кінця 2025р.

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА