22:00 20.06.2020

ОГХК відновив роботу зупиненого 27 травня Вільногірського комбінату

3 хв читати
ОГХК відновив роботу зупиненого 27 травня Вільногірського комбінату

ПрАТ "Об'єднана гірничо-хімічна компанія" (ОГХК), в управління якого передано Вільногірський гірничо-металургійний комбінат (ВГМК, Дніпропетровська обл.) і Іршанський гірничо-збагачувальний комбінат (ІГЗК, Житомирська обл.) відновило роботу філії ВГМК, зупиненого 27 травня поточного року у зв'язку з ревізією раніше укладених контрактів на поставку продукції.

Як повідомляється в прес-релізі Фонду держмайна (ФДМ) України, активна робота над укладанням нових контрактів з контрагентами стала результатом відновлення поставок продукції з ВГМК.

"Зараз ми вже маємо достатній пул надійних клієнтів, з якими починаємо співпрацювати. Відповідно, це дає нам можливість відновити виробництво навіть раніше запланованих", сказав заступник т.в.о. голови правління ОГХК Артур Сомов, слова якого наводяться в прес-релізі.

Як повідомлялося, в.о. голови правління Пітер Девіс 29 травня для забезпечення інтересів держави і ліквідації корупційних схем підписав розпорядження, яке забороняє всі операції з відвантаження сировини в ОГХК, оскільки відвантаження продукції комбінатів відбувалося відповідно до контрактів, укладених екс-менеджментом, за цінами нижче ринкових, до того ж існувала загроза несплати за виконаними поставками.

"За період зупинки виробництва керівництву ОГХК вдалося знайти нових надійних контрагентів, співпраця з якими відбуватиметься на вигідних умовах у діапазоні середніх і вище середніх ринкових цін, що дозволить капіталізувати підприємство напередодні приватизації і забезпечить можливість поступово підвищувати зарплату працівникам філій", - пояснюється в прес -релізі.

При цьому уточнюється, що ОГХК тепер працює з контрагентами безпосередньо без залучення посередників за зміненими обов'язковими умовами: укладання контрактів буде відбуватися з обов'язковою передоплатою і без можливості відстрочки платежів; робота здійснюватиметься виключно з перевіреними підрядниками, які не мали прямого або непрямого відношення до будь-яких корупційних схем; встановлюється заборона на привілейований статус або право ексклюзивності для всіх контрагентів.

НАБУ раніше повідомило, що в кінці травня запобігло нанесенню ОГХК збитків на 80 млн грн за допомогою вивезення іноземною компанією-посередником понад 20 тис. тонн титанової сировини без оплати. Зазначену сировину на підставі укладених попереднім менеджментом контрактів передали маловідомій компанії-посереднику з офшорним статусом, непогашена дебіторська заборгованість якої перед ОГХК становила приблизно 400 млн грн. На цю сировину було накладено арешт.

Детективи НАБУ при процесуальному керівництві прокурорів САП з 2016 року здійснювали досудове розслідування за фактами зловживання службовим становищем посадовими особами ОГХК при експорті титанової сировини через пов'язані іноземні компанії-посередники. У 2018 році обвинувальний акт за обвинуваченням посадових осіб зазначеного підприємства був направлений до суду. Однак схеми продажу титанової сировини за заниженими цінами через підконтрольні колишньому менеджменту компанії-посередника збережені, що зумовило необхідність продовження досудового розслідування, зазначало НАБУ. Слідство триває.

ДП "Об'єднана гірничо-хімічна компанія" почала фактичну діяльність з серпня 2014 року, коли уряд України прийняв рішення про передання йому в управління майнових комплексів Вільногірського гірничо-металургійного комбінату (ВГМК, Дніпропетровська обл.) і Іршанського гірничо-збагачувального комбінату (ІГЗК, Житомирська обл.). 8 грудня 2016 року ДП було перетворено в ПАТ "ОГХК", 26 грудня 2018 року - з ПАТ в ПрАТ.

ОГХК реалізує продукцію більш ніж у 30 країн світу. Основні ринки збуту - ЄС, Китай, Туреччина, а також США і країни Африки.

Уряд в серпні 2016 року вніс ОГХК до переліку компаній, що підлягають приватизації в 2017 році. Її терміни кілька разів відкладали, востаннє - до літа в зв'язку з коронакризою і карантином. Готує ОГХК до приватизації "BDO корпоративні фінанси" у складі консорціуму Baker McKenzie, Baker Tilly Ukraine і Asset Expertise.

 

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

"Нафтогаз" упровадив внутрішній регламент REMIT

"Київтеплоенерго" поміняло на Солом'янці пошкоджену ділянку тепломережі під залізничними коліями без перекриття руху

IFC має намір профінансувати будівництво "Галнафтогазом" ВЕС 150 МВт

DFC і Proparco мають намір надати по $50 млн ЄБРР у 2025 р. для покриття ризиків із торговельного фінансування України

НАБУ направило до суду справу про завдання збитків ДП "Укрспирт" на 55 млн грн

"Укрнафта" планує побудувати у 2024 р. ще близько 100 МВт газової генерації

"Метінвест" має стратегію переходу до виробництва "зеленої" сталі, є проєкти з нарощування випуску окатишів DRI - CСO

НБУ очікувано знизив облікову ставку до 13%

"Енергоатом" найближчими днями виведе в плановий ремонт енергоблок 1000 МВт

"Київтеплоенерго" придбає 15 когенераційних установок сумарною потужністю 60,5 МВт за 1,125 млрд грн

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА