Інтерфакс-Україна
21:39 11.06.2020

Україна забезпечить незалежність НКРЕКП

2 хв читати
Україна забезпечить незалежність НКРЕКП

Україна в меморандумі Міжнародному валютному фонду (МВФ) задекларувала намір до кінця березня 2021 року привести законодавство про Національну комісію, що здійснює держрегулювання в сферах енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП), до європейських вимог.

"Ми приймемо законодавство, спрямоване на те, щоб привести повноваження і відповідальність енергорегулятора (НКРЕКП) у відповідність з Третім енергопакетом ЄС - договором про Енергетичне співтовариство і закон про НКРЕКП 2016 року до кінця березня 2021 року", - йдеться в документі, оприлюдненому в четвер.

Згідно з ним Україна також має намір внести зміни і імплементувати вторинні нормативно-правові акти щодо ринку газу відповідно до законодавства ЄС про газовий ринок.

Як повідомлялося, Секретаріат Енергоспівтовариства неодноразово заявляв, що підпорядкування НКРЕКП Кабінету міністрів суперечить Третьому енергетичному пакету, слідувати якому Україна взяла на себе зобов'язання при вступі до Енергоспівтовариства.

Секретаріат ЕС зазначав, що незалежність регулятора від держорганів має особливе значення в Україні, де держвласність в регульованому енергетичному секторі широко поширена, і важливі рішення є предметом комерційних і політичних інтересів.

У червні 2019 року Конституційний суд України визнав неконституційними низку положень закону про НКРЕКП, дозволив виправити його до 2020 року. Невиконання рішення КС не дозволило б комісії приймати необхідні рішення з 1 січня 2020 року. Відповідні поправки Рада прийняла 19 грудня.

Згідно з ними НКРЕКП є постійно діючим центральним органом виконавчої влади зі спеціальним статусом і створюється Кабінетом міністрів.

 

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Держслужба зайнятості вперше виплатила ФОПу з інвалідністю компенсацію за облаштування робочого місця

Перехід до проєктного фінансування підвищить безпеку інвесторів в житло - думка

"Укрнафта" тренує власні моделі штучного інтелекту на даних нафтогазовидобутку за 65 років

Китай заборонив місцевим авіакомпаніям прийом поставок літаків Boeing

МЕА під тиском торговельних війн знизило оцінку зростання світового попиту на нафту в 2025 р. на 300 тис. б/д

ЄС опублікує план припинення імпорту російської нафти та газу в травні

ЄБРР надає Райффайзен Банку гарантію розподілу портфельних ризиків для інвестицій EUR100 млн в енергетику

Audi і Porsche відкличуть понад 60 тис. автомобілів

ДТЕК за тиждень повернув енергопостачання для 75,5 тис. абонентів в Донецькій і Дніпропетровській областях

Переговори з Болгарією про закупівлю обладнання для ХАЕС-3,4 все ще тривають через її ініціативу підвищити суму угоди – нардеп

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА