13:56 23.05.2020

"Енергоатом" передбачає зняти обмеження з продажу електроенергії ГарПоку в червні

3 хв читати

НАЕК "Енергоатом"має намір у червні повернутися до поставок ДП "Гарантований покупець" електроенергії в рамках спеціальних зобов'язань (ПСО) в повному обсязі.

"Із понеділка буде укладено новий договір з ГарПоком на постачання йому електроенергії в червні в повному обсязі. Ми провели аналіз ситуації та сценаріїв, які у нас розвивалися з ДП із лютого, і дійшли висновку, що і для ГарПока, і для нас найефективнішим є введення таких обмежень на короткостроковий період", – сказав т.в.о. президента "Енергоатому" Петро Котін у коментарі агентству "Інтерфакс-Україна".

При цьому він наголосив, що обмеження відпуску "ГарПоку" електроенергії, що діють з середини лютого, було введено через велику заборгованість ДП і виключно з метою захисту інтересів генеруючої компанії.

Котін уточнив, що за вже відпущену електроенергію "ГарПок" винен "Енергоатому" понад 5 млрд грн, а рівень його розрахунків в середньому становить близько 50%, висловивши сумнів у тому, що ситуація з погашенням боргів може бути залагоджена найближчим часом і що "ГарПок" зможе уникнути накопичення заборгованості перед атомною генерацією надалі.

Водночас, за його словами, "Енергоатом" знову змушений буде ввести обмеження відпуску електроенергії "ГарПоку", якщо ДП не розраховуватиметься за неї і "знову увійде в борги".

При цьому керівник генкомпанії заявив, що для покриття потреб населення достатньо і половини виробленої їй електроенергії. Зупинення продажу "Енергоатомом" електроенергії на торгах Української енергобіржі, куди компанія почала виходити з 1 квітня, після посилення обмежень "ГарПоку", Котін пояснив критикою цих дій профільним міністерством.

"Із боку Мінекоенерго прозвучала серйозна критика на нашу адресу, що через свої пропозиції на УЕБ ми руйнуємо схему роботи і ціноутворення на ринку", - прокоментував Котін.

Як повідомлялося, Кабінет Міністрів 20 травня зменшив для НАЕК "Енергоатом" частку обов'язкового продажу держпідприємству "гарантований покупець" виробленої генкомпанією електроенергії до 80% з діючих 85%. Із 29 березня "Енергоатом" обмежив на 40% відпуск електроенергії ДП "ГарПок" з постачанням на квітень через заборгованість останнього, з 12 лютого таке обмеження становило 25%.

НАЕК "Енергоатом" виходив на торги УЕБ із 1 квітня, реалізувавши на кількох торгових сесіях протягом місяця 0,5 млн МВт-год електроенергії базового навантаження (близько 15% запропонованого обсягу), ціни продажу порівняно зі стартовими зменшувалися від 18,3% до третини і становили від 1014 грн/МВт-год до 1254 грн/МВт-год. За результатами торгів у травні, 8 травня компанія реалізувала всі запропоновані до продажу 216 тис. МВт-год електроенергії базового навантаження за ціною 1059,28 грн/МВт-год, що на 24,4% нижче за стартову (1400 грн/МВт-год), 4 травня – 332,928 тис. МВт-год (60% запропонованого обсягу) за ціною 1223,41 грн/МВт-год (на 12,6% нижче за стартову, що становить 1400 грн/МВт-год). Останні торги відбулися 12 травня, на яких було реалізовано 55,296 тис. МВт-год електроенергії базового навантаження за ціною 1057,85 грн/МВт-год, що на 24,5% нижче за стартову (1400 грн/МВт-год).

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Україна в рамках Grain from Ukraine відправила з портів Одеси 25 суден зі 160 тис. тонн агропродукції

Аграрії та депутати розроблять законопроєкт щодо зниження акцизів на пальне для аграрного сектору

БЕБ припинило роботу восьми нелегальних АЗС у Київській області

НБУ із серпня вилучатиме з обігу банкноти 500 грн зразка 2003-2007 рр.

"Епіцентр" збільшить потужності заводу керамічної плитки до 12,5 млн кв. м на рік

Україна і комітет кредиторів погодилися про списання 37% боргу за євробондами і заміну ще 23% спецоблігаціями

Україна досягла домовленостей із Комітетом власників євробондів про реструктуризацію - Шмигаль

"ArcelorMittal Кривий Ріг" заявляє про масові перевірки ТЦК на шляхах до підприємства, що стало причиною збою у виробництві

Проєкти відновлення житла під загрозою зупинки - профільне об'єднання

Гривня знову опустилася до нового мінімуму - 41,5 грн/$1

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА