Інтерфакс-Україна
13:53 29.04.2020

Уряд пропонує ВР дозволити надавати кредити малим підприємцям під держгарантії

2 хв читати
Уряд пропонує ВР дозволити надавати кредити малим підприємцям під держгарантії

Кабінет Міністрів на засіданні в середу підтримав законопроект, який пропонує надавати кредити малим і мікропідприємцям під державні гарантії.

"Якщо підприємець не зможе показати дохід, оскільки не працював під час карантину, він все одно зможе отримати кошти. Гарантом виступить держава", - пояснив прем'єр-міністр Денис Шмигаль.

Уряд також ухвалив зміни до чинної програми "Доступні кредити 5-7-9%".

Згідно з проектом постанови, оприлюдненим на урядовому порталі, документ передбачає також зняття обмеження щодо максимальної суми кредиту в 3 тис. грн на рефінансування, за якими надається компенсація відсотків.

Окрім того, встановлюється, що отримати кредит із метою рефінансування заборгованості за кредитами, наданими українськими банками, можуть підприємці з річним доходом до EUR10 млн, тоді як у рамках держпрограми інші кредити надаються підприємцям із річним доходом до 100 млн грн.

Уряд також визначив поняття "рефінансування" для цілей проекту. Так, під рефінансуванням мається на увазі:

- надання уповноваженим банком кредиту на погашення заборгованості суб'єкта підприємництва за чинним кредитом, наданим уповноваженим банком або іншим банком України;

- зміна умов чинного кредитного договору, укладеного суб'єктом підприємництва з уповноваженим банком, зокрема зміна розміру процентної ставки за кредитом, який підлягає сплаті суб'єктом підприємництва у вигляді компенсації відсотків.

Окрім того, документ змінив індекс UIRD (три місяці) для суб'єктів підприємництва, які входять до категорії діючого бізнесу, і за кредитами, які надають із метою держпідтримки з х1,3 до +3,5%, а для підприємців, що входять до категорії новоствореного бізнесу (стартапів), - з х1,5 до +5,5.

Підвищено також максимальний розмір проблемних кредитів у портфелі суб'єктів підприємництва уповноваженого банку, за яким Фонд розвитку підприємництва (ФРП) надає гарантію, до 25% із 15% для діючого бізнесу і до 35% із 25% для стартапів, а також за кредитами на інвестиційні цілі суб'єктам підприємництва, які займаються виробництвом ліків, медичних засобів та обладнання.

Водночас Кабмін вилучив гарантії ФРП як додаткову держпідтримку за кредитами з компенсацією відсотків до 0% річних.

Постанова також уточнює, що підприємці протягом терміну отримання держдопомоги мають зберігати не менше ніж 60% фонду оплати праці й 80% чисельності персоналу порівняно зі станом на 1 березня 2020 року.

Як повідомлялося, ФРП уклав договори про співпрацю з державними Укрексімбанком, ПриватБанком, Ощадбанком і Укргазбанком, а також із комерційними ПУМБом, банком "Львів". Рада ФРП також задовольнила заявку Кредобанку на участь у держпрограмі.

Крім цього, як уповноважених було відібрано Альфа-Банк, Кредобанк і ОТП Банк, а наприкінці квітня ФРП додав до їх переліку МІБ, Полікомбанк і банк "Восток".

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Держслужба зайнятості вперше виплатила ФОПу з інвалідністю компенсацію за облаштування робочого місця

Перехід до проєктного фінансування підвищить безпеку інвесторів в житло - думка

"Укрнафта" тренує власні моделі штучного інтелекту на даних нафтогазовидобутку за 65 років

Китай заборонив місцевим авіакомпаніям прийом поставок літаків Boeing

МЕА під тиском торговельних війн знизило оцінку зростання світового попиту на нафту в 2025 р. на 300 тис. б/д

ЄС опублікує план припинення імпорту російської нафти та газу в травні

ЄБРР надає Райффайзен Банку гарантію розподілу портфельних ризиків для інвестицій EUR100 млн в енергетику

Audi і Porsche відкличуть понад 60 тис. автомобілів

ДТЕК за тиждень повернув енергопостачання для 75,5 тис. абонентів в Донецькій і Дніпропетровській областях

Переговори з Болгарією про закупівлю обладнання для ХАЕС-3,4 все ще тривають через її ініціативу підвищити суму угоди – нардеп

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА