Інтерфакс-Україна
14:33 07.04.2020

Міжнародні резерви України в березні знизилися на 7,8%, до $24,9 млрд - НБУ

2 хв читати
Міжнародні резерви України в березні знизилися на 7,8%, до $24,9 млрд - НБУ

Міжнародні резерви України в березні 2020 року зменшилися, за попередніми даними, на 7,8%, або на $2,1 млрд - до $24,924 млрд, повідомив Національний банк України (НБУ) на своєму сайті у вівторок.

"Зменшення міжнародних резервів протягом березня було зумовлене, насамперед, значними обсягами валютних інтервенцій Національного банку, спрямованими на згладжування надмірних курсових коливань через ажіотажний попит на валюту з боку бізнесу та населення", - йдеться в повідомленні.

Центробанк уточнив, що на динаміку резервів протягом місяця впливали його операції на міжбанківському валютному ринку. Так, для згладжування надмірних курсових коливань і запобігання погіршенню девальваційних та інфляційних очікувань регулятор зберігав активну присутність на міжбанку і за березень продав $2,454 млрд, купив $264 млн.

Нацбанк пояснив, що в березні обсяг валютних надходжень від експорту зберігався на стабільному рівні, однак попит на валюту з боку бізнесу та населення значно зріс через ажіотаж навколо поширення коронавірусу в Україні та у світі. Зазначається, що наприкінці місяця ситуація на валютному ринку стабілізувалася.

На динаміку резервів у березні також вплинули операції уряду з управління державним боргом. Зокрема, на обслуговування і погашення державного та гарантованого державою боргу в інвалюті було спрямовано $1,124 млрд у еквіваленті, з яких $536,7 млн було сплачено за облігаціями зовнішньої державної позики, $409,3 млн - за зобов'язаннями уряду та НБУ на користь Міжнародного валютного фонду (МВФ), залишок - за іншими зобов'язаннями перед іноземними кредиторами та міжнародними фінансовими організаціями, зазначено в повідомленні.

Водночас ці витрати з резервів були врівноважені новими надходженнями на користь уряду, який протягом місяця залучив $873,2 млн і EUR276,9 млн шляхом розміщення облігацій внутрішньої державної позики, номінованих в інвалюті, зазначили в НБУ.

Крім того, на динаміку міжнародних резервів вплинула переоцінка фінансових інструментів (зміна ринкової вартості та курсу гривні до іноземних валют): минулого місяця їх вартість збільшилася на $16,6 млн в еквіваленті, свідчать дані Нацбанку.

Згідно з повідомленням, станом на 1 квітня 2020 року обсяг міжнародних резервів покриває 3,7 місяця майбутнього імпорту. Уточнюється, що цього достатньо для виконання зобов'язань України та поточних операцій уряду і НБУ.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Перехід до проєктного фінансування підвищить безпеку інвесторів в житло - думка

"Укрнафта" тренує власні моделі штучного інтелекту на даних нафтогазовидобутку за 65 років

Китай заборонив місцевим авіакомпаніям прийом поставок літаків Boeing

МЕА під тиском торговельних війн знизило оцінку зростання світового попиту на нафту в 2025 р. на 300 тис. б/д

ЄС опублікує план припинення імпорту російської нафти та газу в травні

ЄБРР надає Райффайзен Банку гарантію розподілу портфельних ризиків для інвестицій EUR100 млн в енергетику

Audi і Porsche відкличуть понад 60 тис. автомобілів

ДТЕК за тиждень повернув енергопостачання для 75,5 тис. абонентів в Донецькій і Дніпропетровській областях

Переговори з Болгарією про закупівлю обладнання для ХАЕС-3,4 все ще тривають через її ініціативу підвищити суму угоди – нардеп

Темпи експорту зерна відстають на 5 млн тонн від минулорічних - Мінагрополітики

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА