Інтерфакс-Україна
16:09 24.02.2020

Зростання капінвестицій в Україні у 2019 році сповільнилося до 15,5% - Держстат

2 хв читати
Зростання капінвестицій в Україні у 2019 році сповільнилося до 15,5% - Держстат

Капітальні інвестиції в Україні в 2019 році збільшилися на 15,5%, тоді як у 2018 році їх зростання становило 16,4%, а ще роком раніше - 22,1%, повідомила Державна служба статистики.

Водночас, згідно з даними Держстату, з середини минулого року зростання капінвестицій стало прискорюватися: 17,8% - у першому кварталі, 7,5% - у другому, 12,7% - третьому і 21,2% - в четвертому.

У 2018 році тенденція була зворотною - зростання протягом року сповільнилося: 37,4% - у першому кварталі, 18,4% - у другому, 9,9% - в третьому і невелике прискорення в четвертому - до 10,5%.

Держстат уточнив, що за минулий рік було освоєно 584,4 млрд грн капітальних інвестицій (без урахування тимчасово окупованих Криму, Севастополя і зони проведення ООС).

У регіональному розрізі найбільше збільшення капінвестицій у 2019 році було зафіксовано у Волинській (на 74,2%), Херсонській (на 66,1%), Миколаївській (на 40,1%), Полтавській (на 39,7%) та Київській ( на 33,4%) областях.

Згідно зі статистикою, капітальні інвестиції в минулому році зменшилися в Хмельницькій (на 5,8%), Рівненській (на 5,4%), Одеській (на 1,7%) і Чернігівській (на 1,6%) областях.

У галузевому розрізі найбільше зростання капінвестицій за минулий рік зафіксовано в тимчасовому розміщенні та організації харчування - на 48,7%, охороні здоров'я та соцдопомозі - на 46,6%, промисловості - 34,7%, професійній, науковій і технічній діяльності - на 31, 4%.

При цьому у сфері інформації та телекомунікацій падіння капінвестицій становило 16,6% (через електрозв'язок за зростання IT, видавничого і кінобізнесу), сільському господарстві - 10%, у сфері транспорту, складського господарства, поштової та кур'єрської діяльності - 3,4% (зокрема в поштовій і кур'єрській - на 83,2%).

Головним джерелом фінансування капінвестицій залишаються власні кошти підприємств та організацій, за рахунок яких освоєно 68,1% загального обсягу всіх інвестицій, на частку коштів населення на будівництво житла припало 5,6%. Водночас це нижче показників минулого року, що становили відповідно 71,3% і 6,4%.

Цього вдалося домогтися за рахунок зростання частки капінвестицій із державного та місцевих бюджетів відповідно з 4% до 5% і з 8,7% до 9,6%, кредитів банків та інших позик - з 6,7% до 7%, коштів іноземних інвесторів - з 0,3% до 0,6%.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Недостатній рівень капіталу з великих банків має тільки Укрексімбанк – Рожкова

Підвищення податку на прибуток банків до 50% скоротило можливості наростити кредитний портфель на 20% – Рожкова

АМКУ дозволив групі BGV Буткевича придбати заводи "Аерок"

Програма ReArm Europe передбачає можливості закупівель продукції ОПК України – єврокомісар Домбровскіс

Польща запровадила санкції проти білоруського постачальника продукції "Гродно Азоту"

ЄС планує надавати Україні по EUR1 млрд ERA-фінансування щомісяця до листопада і EUR6 млрд у грудні-2025 – Домбровскіс

Держбюджет може недоотримати 1,1 млрд грн через мінімізацію рентних платежів за користування надрами - БЕБ

Італія спрямовує 9 млн євро на підтримку агросектора України в Одеській області

Нацбанк очікує запуск усіма системними банками миттєвих переказів у I півріччі-2025

ПРООН від початку війни надала "Укренерго" підтримку на EUR20 млн

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА