19:11 21.01.2020

Україна до 2050 року відмовиться від вугільної генерації, досягне частки ВДЕ в 70% - концепція Мінекоенерго

2 хв читати

Україна може повністю відмовитися від вугільної генерації до 2050 року, частка відновлюваних джерел (ВДЕ) у структурі виробництва електроенергії до цього моменту може досягти майже 70%, прогнозує міністр енергетики та захисту довкілля Олексій Оржель, представляючи концепцію "зеленого" енергетичного переходу України до 2050 року.

"До 2050 року рівень ВДЕ має становити майже 70%. У нас є оцінки, різні графіки та сценарії реалізації цієї цифри, але найголовнішим є те, що цей розвиток (ВДЕ - ІФ) має бути економічно обґрунтованим", - сказав він під час прес-конференції в Києві у вівторок.

"Ми прогнозуємо повне заміщення вугільної генерації до 2050 року. У мене є сподівання, і я фактично впевнений, що це станеться раніше, з урахуванням тих викликів і проблем, які наразі несе цей напрям", - додав міністр.

У свою чергу частка атомної генерації в енергобалансі країни до 2050 року знизиться до 20-25%.

Згідно з розміщеним на сайті міністерства проектом концепції, серед основних напрямів декарбонізації зазначено орієнтацію на енергоефективність та енергозбереження, впровадження системного підходу до поводження з відходами, зниження енергоємності ВВП України до середнього рівня країн ЄС, орієнтацію на екологічно-чистий транспорт. У документі також наголошується роль розвитку конкуренції на українських енергетичних ринках, а також їх інтеграції з європейськими.

За розрахунками Мінекоенерго, для переходу України до кліматично-нейтральної економіки необхідно щорічно забезпечувати залучення інвестицій у середньому на рівні 5% ВВП.

"Звісно, ми тут говоримо про всі інвестиції, не лише про державне фінансування... Будуть інвестиції за рахунок приватного сектору - домогосподарства встановлюватимуть панелі, бізнес встановлюватиме генерацію або вкладатиме кошти в енергоефективність. Роль держави - заохочувати такі інвестиції", - прокоментував заступник міністра Сергій Масліченко під час прес-конференції.

Міністерство розраховує, що Кабінет Міністрів затвердить концепцію в першому кварталі цього року, після того як вона пройде експертне обговорення.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Перші чотири роботодавці з Полтавщини звернулись до ДСЗ щодо навчання жінок традиційно чоловічим професіям

Оцінку потреб України на відновлення підвищено з $486 млрд до $524 млрд – Світовий банк

Обсяг виданих NovaPay кредитів у 2024р досяг 1,7 млрд грн

Третина компаній-членів ЄБА очікує завершення бойових дій у 2025р

“Ковлар Груп” спільно з НАН Україна розробили продукти оборонного призначення

"Київтеплоенерго" усунуло пошкодження тепломережі на просп. Академіка Глушкова

Держдеп США оголосив про запровадження санкції щодо організацій і суден, пов'язаних із нафтохімією Ірану

Частка імпортованих вогнезахисних матеріалів зменшилась з 80% у 2016 до 20% у 2024 – "Ковлар Груп"

ЄС та Україна працюватимуть над прискоренням впровадження вільної зони торгівлі – єврокомісар Шефчович

Україна у 2024 році втратила 10 ГВт енергопотужності, з яких вдалося відновити 5 ГВт – глава Міненерго

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА