20:17 21.12.2019

Необхідність підписання транспортної угоди між Нафтогазом і Газпромом пов'язана з відмовою російської компанії брати на себе регуляторні ризики

1 хв читати
Необхідність підписання транспортної угоди між Нафтогазом і Газпромом пов'язана з відмовою російської компанії брати на себе регуляторні ризики

Необхідність підписання транспортної угоди між НАК "Нафтогаз України" і ПАТ "Газпром" пов'язана з відмовою російської компанії брати на себе українські законодавчі та регуляторні ризики, повідомив виконавчий директор НАК "Нафтогаз України" Юрій Вітренко.

"Навіщо потрібен Нафтогаз між Газпромом і оператором? Річ у тім, що Газпром не готовий працювати за стандартним договором і брати на себе всі ризики українського законодавства і регулювання, особливо ризики змін у нормативно-правовій базі, які можуть відбуватися щодня. Нафтогаз більш пристосований до таких ризиків, оскільки це національна компанія, акціонером якої є український уряд", - написав він на своїй сторінці в Фейсбук.

За його словами, угода про організацію транзиту між НАК і Газпромом буде укладена на п'ять років, з певними обсягами, під які Нафтогаз забронює потужності у оператора газотранспортної системи України.

"За ці потужності Газпром гарантовано повинен заплатити Нафтогазу, а Нафтогаз потім оператору. В угоді між Газпромом і Нафтогазом буде заздалегідь визначений тариф. І вона буде укладена з міжнародного права і з міжнародним арбітражем", - зазначив Вітренко.

Зі свого боку, угода між НАК і ОГТСУ буде стандартним договором на транспортування і тарифами, які затверджуються українським регулятором.

 

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Експорт української пшениці пожвавився, ціни на внутрішньому ринку не відстають від світових - аналітики

Для понад 10 млн громадян пенсії підвищаться на 11,5% в результаті індексації з 1 березня – Шмигаль

Кредитний портфель банку "Кредит Дніпро" у 2024р збільшився вдвічі – голова правління

Загальні втрати агросектору від вторгнення РФ оцінюються в $80 млрд – міністр агрополітики

Аеропорт Кишинева у 2025 р. планує зростання пасажиропотоку на 21%

Рішення щодо перспектив автономних торговельних заходів прийматиметься з урахуванням ситуації в Україні – польський міністр

"Укренерго" закликає бізнес підключати до енергосистеми власні резервні генеруючі установки

Близько 800 виробників працюють над інноваціями в галузі оборони

Shell повідомила про зростання світового ринку ЗПГ у 2024 році всього на 3 млн тонн

Шмигаль про угоду щодо критичних мінералів: Україна обговорює із США можливість інвестфонду з внесками 50 на 50

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА