Інтерфакс-Україна
20:17 21.12.2019

Необхідність підписання транспортної угоди між Нафтогазом і Газпромом пов'язана з відмовою російської компанії брати на себе регуляторні ризики

1 хв читати
Необхідність підписання транспортної угоди між Нафтогазом і Газпромом пов'язана з відмовою російської компанії брати на себе регуляторні ризики

Необхідність підписання транспортної угоди між НАК "Нафтогаз України" і ПАТ "Газпром" пов'язана з відмовою російської компанії брати на себе українські законодавчі та регуляторні ризики, повідомив виконавчий директор НАК "Нафтогаз України" Юрій Вітренко.

"Навіщо потрібен Нафтогаз між Газпромом і оператором? Річ у тім, що Газпром не готовий працювати за стандартним договором і брати на себе всі ризики українського законодавства і регулювання, особливо ризики змін у нормативно-правовій базі, які можуть відбуватися щодня. Нафтогаз більш пристосований до таких ризиків, оскільки це національна компанія, акціонером якої є український уряд", - написав він на своїй сторінці в Фейсбук.

За його словами, угода про організацію транзиту між НАК і Газпромом буде укладена на п'ять років, з певними обсягами, під які Нафтогаз забронює потужності у оператора газотранспортної системи України.

"За ці потужності Газпром гарантовано повинен заплатити Нафтогазу, а Нафтогаз потім оператору. В угоді між Газпромом і Нафтогазом буде заздалегідь визначений тариф. І вона буде укладена з міжнародного права і з міжнародним арбітражем", - зазначив Вітренко.

Зі свого боку, угода між НАК і ОГТСУ буде стандартним договором на транспортування і тарифами, які затверджуються українським регулятором.

 

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Попит на електромобілі в Україні в березні зріс на 6% за рахунок вживаних

Україна має готувати ринок капіталу до залучення інвестицій на повоєнне відновлення – Рожкова

Інвестори готові будувати нову генпотужність за суму від EUR300 тис./МВт до майже EUR1 млн/МВт – конкурс "Укренерго"

Мінекономіки запустило грантову програму для співфінансування виробництва компонентів зброї "Зроблено для перемоги"

"Маніфест 42" закликав Генпрокуратуру закрити 10-річні кримінальні справи, які повʼязані з переходом держмайна у приватну власність

Європейський інвестбанк виділив EUR100 млн на технічну допомогу Україні для підготовки проєктів реконструкції

ДТЕК за тиждень відновив електропостачання після обстрілів 63,5 тис. абонентів у чотирьох областях і Києві

"Нафтогаз" приєднався до Всеукраїнської мережі доброчесності та комплаєнсу UNIC

УЧХ та Мінагрополітики підписали меморандум про співпрацю

Vitagro розширить на 26 тис. тонн потужності зі зберігання зерна у Хмельницькій області

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА