17:02 07.05.2019

"Атомні енергетичні системи України" оголосили про намір розробляти Сафонівське родовище уранових руд

2 хв читати

 ТОВ "Атомні енергетичні системи України" (АЕСУ, Миколаївка Миколаївської обл.) має намір розробляти Сафонівське родовище уранових руд у Казанківському районі Миколаївської області.

Як повідомила компанія в реєстрі оцінки впливу на довкілля у вівторок, видобуток передбачається здійснювати способом свердловинного підземного вилуговування. Сировину планується переробляти на місці, для чого буде побудовано видобувний та переробний комплекси.

Очікуваний обсяг видобутку на родовищі - в межах 150-200 тонн урану на рік. Готова продукція - чорновий концентрат урану ("жовтий кек").

Для розміщення переробного комплексу потрібно близько 4 га землі, загальна потреба в земельних ресурсах - близько 255 га.

Як повідомлялося, наприкінці лютого 2017 року Державна служба геології та надр України видала ТОВ "АЕСУ" спеціальні дозволи на геологічне вивчення і дослідно-промислову розробку чотирьох родовищ уранових руд у країні. Йдеться про Сафонівську, Михайлівську (обидві - Миколаївська обл.), Сурську та Новогурівську площі (обидві - Дніпропетровська обл.).

Усі ліцензії видано терміном на п'ять років без проведення аукціонів, на підставі рішень судів. Голова Держгеонадр наказом №415 від 5 листопада 2018 року затвердив видачу компанії ліцензій.

За даними ЄДРЮ, співвласнику української торговельної мережі "АТБ" Геннадію Буткевичу належить 83,4% акцій ТОВ "Атомні енергетичні системи України". Ще по 8,3% "АЕСУ" володіють Олександр Настенко та Віталій Якименко, які також є міноритарними акціонерами ТОВ "Пержанська рудна компанія" (Олевськ Житомирської обл.) і ТОВ "Титан-апатитова група" (Київ).

Г.Буткевич також зазначений як кінцевий бенефіціар ТОВ "Схід Енергоресурс", що володіє ліцензією на нафтогазову Новософіївську площу (Харківська обл.) і ТОВ "Центральна нафтогазотранспортна компанія" (Полтава).

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

"Укренерго" закликає бізнес підключати до енергосистеми власні резервні генеруючі установки

Близько 800 виробників працюють над інноваціями в галузі оборони

Shell повідомила про зростання світового ринку ЗПГ у 2024 році всього на 3 млн тонн

Шмигаль про угоду щодо критичних мінералів: Україна обговорює із США можливість інвестфонду з внесками 50 на 50

Перші чотири роботодавці з Полтавщини звернулись до ДСЗ щодо навчання жінок традиційно чоловічим професіям

Оцінку потреб України на відновлення підвищено з $486 млрд до $524 млрд – Світовий банк

Обсяг виданих NovaPay кредитів у 2024р досяг 1,7 млрд грн

Третина компаній-членів ЄБА очікує завершення бойових дій у 2025р

“Ковлар Груп” спільно з НАН Україна розробили продукти оборонного призначення

"Київтеплоенерго" усунуло пошкодження тепломережі на просп. Академіка Глушкова

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА