Інтерфакс-Україна
14:05 26.12.2018

НБУ сигналізує про ослаблення інфляційних ризиків і поліпшення інфляційних очікувань

2 хв читати
НБУ сигналізує про ослаблення інфляційних ризиків і поліпшення інфляційних очікувань

Комітет монетарної політики Національного банку України (КМП НБУ) під час засідання 12 грудня одноголосно відзначив ослаблення проінфляційна ризиків і наявність ознак поліпшення інфляційних очікувань.

Згідно з протоколом засідання, оприлюдненим на веб-сайті центробанку, зниженню проінфляційних ризиків сприяв рекордно високий урожай зернових і олійних культур, прискорене зниження світових цін на енергоносії, стримана фіскальна політика уряду, поліпшення зовнішнього середовища для країн, що розвиваються, а також сприятлива ситуація на валютному ринку.

Члени КМП також відзначили реалізацію ключового припущення жовтневого макроекономічного прогнозу НБУ, а саме досягнення відчутного прогресу в співробітництві України з Міжнародним валютним фондом (МВФ) у рамках нової програми stand-by і залучення пов'язаного з нею фінансування від інших офіційних кредиторів.

Водночас майже всі члени КМП дотримуються думки, що ризики інфляційного тиску залишаються значними, і це викликає необхідність збереження жорсткої монетарної політики.

Аргументуючи свою позицію, члени Комітету акцентували увагу на погіршенні очікувань на тлі нового політичного циклу, реалізації геополітичних ризиків, зокрема ескалацію конфлікту в Азовському морі, посилення тиску на ціни з боку значного споживчого попиту, а також охолодження світової економіки.

Члени КМП також відзначили, що в подальшому зниження облікової ставки можливе лише за значного ослаблення ризиків.

Як повідомлялося, Нацбанк 25 жовтня 2018 року зберіг облікову ставку на рівні 18% річних. Потім 13 грудня НБУ знову вирішив залишити без зміни облікову ставку на рівні 18% річних. До цього центробанк шість разів підвищував вартість грошей: з 12,5% до 13,5% річних 27 жовтня 2017 року, потім до 14,5% річних з 15 грудня 2017 року, до 16% річних з 26 січня 2018 року, до 17% річних з 2 березня 2018 року, до 17,5% річних з 13 липня і до 18% річних з 7 вересня.

В останній раз центробанк знижував облікову ставку - до 12,5% з 13% річних - 26 травня 2017 року. До цього НБУ знизив ставку з 14 квітня 2017 року до 13% з 14% річних, яка була встановлена 28 жовтня 2016 року.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Держслужба зайнятості вперше виплатила ФОПу з інвалідністю компенсацію за облаштування робочого місця

Перехід до проєктного фінансування підвищить безпеку інвесторів в житло - думка

"Укрнафта" тренує власні моделі штучного інтелекту на даних нафтогазовидобутку за 65 років

Китай заборонив місцевим авіакомпаніям прийом поставок літаків Boeing

МЕА під тиском торговельних війн знизило оцінку зростання світового попиту на нафту в 2025 р. на 300 тис. б/д

ЄС опублікує план припинення імпорту російської нафти та газу в травні

ЄБРР надає Райффайзен Банку гарантію розподілу портфельних ризиків для інвестицій EUR100 млн в енергетику

Audi і Porsche відкличуть понад 60 тис. автомобілів

ДТЕК за тиждень повернув енергопостачання для 75,5 тис. абонентів в Донецькій і Дніпропетровській областях

Переговори з Болгарією про закупівлю обладнання для ХАЕС-3,4 все ще тривають через її ініціативу підвищити суму угоди – нардеп

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА