15:51 27.10.2018

Кабмін оприлюднив постанову про підвищення цін на газ для населення/ТКЕ

3 хв читати
Кабмін оприлюднив постанову про підвищення цін на газ для населення/ТКЕ

Кабінет Міністрів України оприлюднив постанову №867 від 19 жовтня 2018 року, якою продовжив спеціальні зобов'язання (PSO) НАК "Нафтогаз України" продавати природний газ для населення, релігійних організацій та виробників теплової енергії до 1 травня 2020 року.

Згідно з документом Кабмін зберіг за "Нафтогазом" право купувати газ у своїх "дочок" – "Укргазвидобування" і "Чорноморнафтогаз" – для формування відповідного ресурсу, відмовившись від ідеї надати таку можливість газзбутам, які мають мільярдні борги перед НАК. У разі недостатності ресурсу внутрішнього видобутку НАК має купувати газ у інших оптових продавців, зокрема за імпортом.

При цьому, "Нафтогаз" після узгодження з Кабміном може розширити права за спецзобов’язаннями на підконтрольні йому компанії (приміром, вже створеної ТОВ "Газопостачальна компанія "Нафтогаз тепло" – ІФ).

Кабмін вирішив переглянути формулу розрахунку ціни для продажу газу за PSO, взявши за основу середньоарифметичну ціну продажу/поставки газу НАК промисловим споживачам за липень-вересень поточного року в розмірі 8981 грн за 1 тис. куб. м (без ПДВ і витрат на транспортування і поставку).

До цієї ціни застосовується понижувальний коефіцієнт 0,6943 для розрахунку ціни на газ для населення і тепловиків з 1 листопада 2018 року до 30 квітня 2019 року і коефіцієнт 0,8 – для розрахунку ціни на газ з 1 травня 2019 року.

Отже, під час першого етапу підвищення на найближчий опалювальний сезон ціна газу для населення і тепловиків має досягти 70% від імпортної у цінах липня-вересня-2018, другого етапу (з 1 травня 2019 року) – 80% від імпортної.

Раніше прем'єр розрахував і озвучив кінцеву ціну для населення і тепловиків (з ПДВ і витратами на транспортування та постачання) на найближчий опалювальний сезон у розмірі 8550 грн за 1 тис. куб. м. При збереженні через рік тарифів на транспортування і постачання на існуючому рівні, кінцева ціна на газ для населення і ТКЕ наблизиться до 10 тис. грн.

Із 1 січня 2020 року ціна продажу газу населенню і ТКЕ "Нафтогазом" має зрівнятися з ціною на газ для промислових споживачів.

"Нафтогаз" купуватиме газ у "Укргазвидобування" і "Чорноморнафтогазу" за вищезазначеною ціною 8981 грн за 1 тис. куб. м мінус 1,917% (близько 172 грн) своєї торгової націнки. Отже, ціна реалізації УГВ і "Чорноморнафтогазу" зросте в 1,8 разу – з нинішніх 4849 грн до 8808,8 грн/тис. куб. м, що дасть змогу компаніям збільшити вкладення в нарощування внутрішнього видобутку.

Обов'язок постачати газ населенню і тепловикам зберігся за газзбутами, яким НАК до 1 травня 2020 року не має права відмовити в задоволенні заявки за умови дотримання ними низки умов. Зокрема, з 1 січня 2019 року заборгованість покупця газу за PSO перед НАК не має перевищувати суму заборгованості станом на 1 жовтня 2018 

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

DFC і Proparco мають намір надати по $50 млн ЄБРР у 2025 р. для покриття ризиків із торговельного фінансування України

НАБУ направило до суду справу про завдання збитків ДП "Укрспирт" на 55 млн грн

"Укрнафта" планує побудувати у 2024 р. ще близько 100 МВт газової генерації

"Метінвест" має стратегію переходу до виробництва "зеленої" сталі, є проєкти з нарощування випуску окатишів DRI - CMO

НБУ очікувано знизив облікову ставку до 13%

"Енергоатом" найближчими днями виведе в плановий ремонт енергоблок 1000 МВт

"Київтеплоенерго" придбає 15 когенераційних установок сумарною потужністю 60,5 МВт за 1,125 млрд грн

"Укрнафта" планує залучити фінансування Deutche Bank на будівництво маневреної генерації

Девелопер Ocean Mall готує його до відкриття до кінця року і готовий брати участь у приватизації Ocean Plaza

Банкіри переважно очікують зниження Нацбанком облікової ставки на 0,5-1 в.п. з 14 червня - опитування

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА