Інтерфакс-Україна
18:25 05.07.2018

НБУ продовжує вивчати доцільність випуску електронної гривні

1 хв читати
НБУ продовжує вивчати доцільність випуску електронної гривні

Національний банк України (НБУ) технічно готовий емітувати електронну гривню, але продовжує вивчати доцільність такого випуску, повідомив керівник управління реформування фінансового сектору центробанку Євген Степанюк.

"Вже розпочався пілотний проект щодо технічного випуску електронної грошової одиниці України. З технічної точки зору є високий рівень готовності. Але з точки зору доцільності випуску та виходу за межі пілота – це питання все ще вивчається", - сказав він під час круглого столу в НБУ в четвер.

Як повідомлялося, НБУ запустив наприкінці 2016 року дослідницький проект щодо можливого впровадження е-гривні - національної валюти на основі технології блокчейн.

На думку регулятора, е-гривня може допомогти мінімізувати трансакційні витрати на переведення грошей від одного учасника платіжного ринку України іншому і одночасно проводити їх з практично миттєвою швидкістю.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

НКРЕКП затвердила тарифи ОСР на розподіл електроенергії на 2026р зі збільшенням в середньому на понад 3%

НКРЕКП підвищила тариф "Укренерго" на передачу е/е на 4% на I кв.-2026 і ще на 4% – до кінця 2026р

НКРЕКП затвердила тариф "Укренерго" на диспетчеризацію на 2026р в 110,03 грн/МВт*год

НКРЕКП затвердила тариф "Укренерго" на передачу е/е в 713,68 грн/МВт*год та в 742,91 грн/МВт*год – на другому

Майже 80% європейців вважають, що євро вигідний для ЄС - опитування

"Нафтогаз" запустив мобільний застосунок "Куб" для розрахунків за газ та інших дій

Кабмін дозволив "Укренерго" купувати електроенергію для покриття технологічних втрат на спецторгах - Свириденко

Впровадження збалансованого підходу щодо ПДВ на ФОП планується не раніше 2027р

Netflix купить активи Warner Bros. Discovery в рамках угоди на $72 млрд

Збір зерна у світі в 2025/26 сільгоспроці може вперше перевищити 3 млрд т - ФАО

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА