Інтерфакс-Україна
18:15 15.02.2018

Експерти МВФ вважають, що в Україні треба розпочинати приватизацію держпідприємств для боротьби з корупцією та поліпшення ситуації в економіці

3 хв читати
Експерти МВФ вважають, що в Україні треба розпочинати приватизацію держпідприємств для боротьби з корупцією та поліпшення ситуації в економіці

Експерти Міжнародного валютного фонду (МВФ) під час зустрічі з головою Верховної Ради України Андрієм Парубієм у Києві обговорили законодавче забезпечення подальшого реформування економіки України, зокрема старт приватизації державних підприємств і боротьбу з корупцією.

Як повідомляє в четвер прес-служба апарату Верховної Ради, під час зустрічі керівник місії МВФ в Україні Рон Ван Роден відзначив великі зміни в українській економіці за останні два роки. "Завдяки зусиллям уряду і парламенту ми бачимо, що економіка оживає і демонструє зростання на 2-3 відсотки", - сказав він.

Р.В.Роден також зазначив, що робота далека від завершення і що Україна потребує великих інвестицій, і внутрішніх, і іноземних.

Керівник місії МВФ в Україні назвав важливими закон про приватизацію, а також законодавчі ініціативи, спрямовані на боротьбу з корупцією. Також відзначалася необхідність ухвалення законів, спрямованих на поліпшення бізнес-середовища в країні.

"Саме зараз час починати продавати державні підприємства, що поліпшить ситуацію в економіці та поліпшить ситуацію з корупцією", - сказав Р.В.Роден. Він додав: "Створення Антикорупційного суду вважаю критично важливим доповненням до раніше створених НАБУ, САП і НАЗК".

Учасники зустрічі також детально обговорили питання повноважень міжнародної громадської ради, обов'язковість її рішень для Вищої кваліфікаційної комісії в процесі відбору суддів, врахування думки ВКК у відборі членів такої ради тощо. "Нам здається, що створення такого суду, який користуватиметься найбільшою довірою у суспільстві, і матиме найбільш кваліфікованих суддів - найбільш важливо", - наголосив Р.В.Роден.

У свою чергу голова ВР зазначив, що візьме під особливу опіку законопроекти, які рекомендує МВФ.

"Дуже часто нам доводиться витримувати важкі дискусії, але головне - те, що приймаємо важливі рішення для реформування економіки", - сказав А.Парубій.

Він також відзначив важливість закону "Про приватизацію державного майна", ухваленого в січні цього року. "Цей закон не лише дозволяє розпочати приватизацію державних об'єктів, він також є антикорупційним, який створює прозорі правила для приватизації в Україні. Він дозволить одночасно і наповнити державний бюджет, і знизити корупційні ризики, які, на жаль, існують на державних підприємствах", - сказав спікер.

Голова Верховної Ради висловив сподівання, що процес приватизації в Україні розпочнеться вже цієї весни. "Сповнений оптимізму, що вийдемо на позитивне рішення", - зазначив А.Парубій.

Одним із найважливіших законів у системі боротьби з корупцією, що стоять на порядку денному, голова Верховної Ради назвав законопроект про Антикорупційний суд. А.Парубій зазначив, що докладає всіх зусиль для якнайшвидшого його створення, і висловив сподівання, що всі застереження і рекомендації Венеціанської комісії, зокрема й щодо повноважень міжнародної ради експертів, будуть реалізовані між першим і другим читанням.

Спікер також повідомив, що законопроект про Антикорупційний суд буде включено до порядку денного цієї сесії наприкінці лютого, і спрогнозував його ухвалення до травня.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Свириденко про Наталуху: На посаді голови ФДМ він зможе забезпечити стратегічний та ефективний підхід до управління держактивами

Шмигаль підтримує добудову блоків на Хмельницькій АЕС

Інвестконцепція Dragon Capital та Amber Infrastructure перемогла у відборі для Фонду реконструкції України від ЄК

ЄІБ надав Кредобанку портфельну гарантію на EUR6 млн для розширення кредитування ММСБ

"Доньки" МХП поручилися за можливий новий випуск його облігацій на суму до $1 млрд

Rozetka за 9 міс.-2025 заробила дві третини загального виторгу десятки лідерів онлайн-ритейлу – дослідження

РФ сьогодні атакувала 15 об’єктів критичної інфраструктури в Україні

Аналітичні центри пропонують поріг ПДВ для ФОПів у 6 млн грн замість ініційованого урядом 1 млн грн

Ситуація на правому березі Києва погіршилася до рівня лівого берега – CEO YASNO

Необхідно створити енергетичні батальйони для прифронту та забезпечити доплати ремонтним бригадам енергетиків – Шмигаль

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА