Інтерфакс-Україна
13:03 05.03.2025

Середня ціна експорту зменшується протягом останніх 3 років при зростанні ваги та вартості - торгпред

2 хв читати
Середня ціна експорту зменшується протягом останніх 3 років при зростанні ваги та вартості - торгпред
Фото: https://www.facebook.com/taras.kachka

Середня ціна експорту зменшується з 2022 року, тоді вона становила $443/тонна, потім у 2023 році досягла $361/тонна і в 2024 році $318/тонна, проте вага та загальна вартість зростали, повідомив заступник міністра економіки – торговий представник України Тарас Качка.

"У нас дуже-дуже важлива історія, що середня ціна експорту за тонну зменшується. За моїм розумінням і припущенням, найбільше негативного впливу сталося через те, що у нас найбільше скоротився металопрокат в експорті", - сказав він під час Міжнародного торговельного форуму в Києві у середу.

Згідно з наведеними торгпредом даними, у 2022 році загальна вартість українського експорту становила $44,2 млрд, а вага - 99,8 млн тонн (ціна - $443/тонна), у 2023 році вона знизилася до $36,2 млрд при 100,3 млн тонн (ціна - $361/тонна), у 2024 році, незважаючи на зростання експорту товарів в грошовому вимірі, на 13,2% - до $41,7 млрд при зростанні ваги на 23,6% - до 131,2 млн тонн. Середня ціна експорту всеодно знижувалася й досягла $318/тонна.

"Хотів би додати, що у 2021 році, крім того, що це був максимальний експорт, у нас була найбільш збалансована торгівля. Це означає, що дефіцит торгівлі товарами був, він компенсувався профіцитом в послугах. І щороку можливо можна вважати такий еталон стосовно того, як працювала українська економіка. І теж дуже важлива історія того, що ми розуміємо: наша частка торгівлі міжнародного ВВП свідчить про те, що українська економіка і український бізнес надзвичайно відкриті", - наголосив Качка.

Він додав, що модель Міністерства економіки України і повоєнного відновлення буде так чи іначе зав'язана на міжнародній торгівлі через те, що "в українців є звичка бути відкритими".

При цьому торгпред України зазначив, що показники експорту теж могли коливатися через закриття українських портів. Особливо це стосувалося 2022 року, коли з цієї причини впали обсяги вивезення продукції металургіїі, зокрема руди.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Нацбанк покращив оцінку дефіциту електроенергії на 2025–2027 рр.

Країни G7 та ЄС вже надали Україні $13,6 млрд, забезпечених замороженими активами РФ – Мінфін

Світовий банк надасть Україні грант $70 млн на зміцнення енергосистеми

АРМА передає "Вінницяпобутхім" до ФДМУ для подальшої реалізації

Гороховський та Рогальський переоформили контроль над monobank через кіпрську Crestline Limited

ЄБРР підтвердив надання "Нафтогазу" EUR270 млн кредиту від нього та EUR139 млн гранту від Норвегії на закупівлю газу

Процес перемовин України із зовнішніми комерційними кредиторами заслуговує на довіру – МВФ

НБУ прогнозує зростання імпорту газу 2025р до $2,9 млрд через атаки РФ

Галущенко та єврокомісар з енергобезпеки Йоргенсен обговорили потреби українського енергосектору у взаємодії з ЄС

Прямий вплив нових тарифів США на українську економіку буде незначним – НБУ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА