Інтерфакс-Україна
17:24 25.02.2025

Загальні втрати агросектору від вторгнення РФ оцінюються в $80 млрд – міністр агрополітики

1 хв читати
Загальні втрати агросектору від вторгнення РФ оцінюються в $80 млрд – міністр агрополітики

Для відновлення України через повномасштабне російське втогнення в цілому необхідно $524 млрд, повідомлено у звіті Світового банку, презентованого в Києві у вівторок.

Як зазначають у Міністерстві аграрної політики та продовольства, експерти вважають пріоритетними питаннями відновлення житла, енергетики та критичної інфраструктури. Окремий напрямок – аграрний. За розрахунками СБ, прямі збитки в агросекторі через війну становлять $11,2 млрд, окремо збитки зрошення та водних ресурсів - $700 млн.

Міністр аграрної політики та продовольства Віталій Коваль підкреслив, що наразі загальні втрати агросектору оцінюються майже в $80 млрд. У цій цифрі враховано не лише прямі, а й непрямі збитки: порушення логістики, рекультивація, розмінування або втрата земель, здорожчання добрив і палива тощо. 

"Переконаний, відновлення аграрної галузі має відбуватися вже сьогодні. Мінагрополітики спільно з міжнародними партнерами працює над різними програмами підтримки аграріїв. Важливий пріоритет – допомога фермерам на прифронтових територіях", - наголосив міністр.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Нацбанк покращив оцінку дефіциту електроенергії на 2025–2027 рр.

Країни G7 та ЄС вже надали Україні $13,6 млрд, забезпечених замороженими активами РФ – Мінфін

Світовий банк надасть Україні грант $70 млн на зміцнення енергосистеми

АРМА передає "Вінницяпобутхім" до ФДМУ для подальшої реалізації

Гороховський та Рогальський переоформили контроль над monobank через кіпрську Crestline Limited

ЄБРР підтвердив надання "Нафтогазу" EUR270 млн кредиту від нього та EUR139 млн гранту від Норвегії на закупівлю газу

Процес перемовин України із зовнішніми комерційними кредиторами заслуговує на довіру – МВФ

НБУ прогнозує зростання імпорту газу 2025р до $2,9 млрд через атаки РФ

Галущенко та єврокомісар з енергобезпеки Йоргенсен обговорили потреби українського енергосектору у взаємодії з ЄС

Прямий вплив нових тарифів США на українську економіку буде незначним – НБУ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА