Україна значно покращила позиції у світових рейтингах цифрового урядування
Україна суттєво покращила позиції у світових рейтингах цифрового урядування, про що свідчать результати нового дослідження ООН «Огляд електронного урядування ООН – Прискорення цифрової трансформації заради сталого розвитку».
Так, у 2024 році Україна є першою в рейтингу електронної участі (E-Participation Index, EPART) – піднялась на 56 позицій від 2022 року; тридцята в рейтингу електронного урядування (E-Government Development Index, EGDI), що на 16 позицій вище, ніж у 2022 році.
Такий суттєвий прогрес України в цифровізації був би неможливим без проактивної роботи Міністерство цифрової трансформації України та системної підтримки міжнародних партнерів.
Президент Фонду Східна Європа Віктор Лях, коментуючи такі досягнення, на конференції в Києві зазначив: «Фонд Східна Європа став одним із перших, хто почав системно працювати у сфері цифрової трансформації України. Так, в межах Програма EGAP, що бере початок 2015 року та фінансується Швейцарією, ми долучені до розробки порталу та застосунку Дія, понад 60 електронних сервісів та національної платформи електронної участі E-DEM та багатьох інших ініціатив».
У портфелі Фонду Східна Європа є й інші програми з цифрового розвитку, що виконуються за підтримки GIZ Ukraine, Visa, Google.org, USAID Ukraine - USAID Україна, UK Dev.
«Україна має всі шанси стати не лише “цифровим тигром Європи”, а й світу. Проте місце в рейтингах – не важливе. Перш за все ми дбаємо про зручність та доступність публічних сервісів для громадян, можливість людей впливати на ухвалення рішень органами влади, а також – прозорість та підзвітність державного управління, яке забезпечує цифровізація», - переконаний Віктор Лях.