Інтерфакс-Україна
17:28 05.01.2024

Шевченківський районний суд м. Києва повернеться до розгляду справи розшукуваного ексвласника "Дельта Банку"

2 хв читати
Шевченківський районний суд м. Києва повернеться до розгляду справи розшукуваного ексвласника "Дельта Банку"

У понеділок 8 січня 2024 року Шевченківський районний суд м. Києва під головуванням судді М.С. Антонюк розглядатиме справу № 761/25125/23, пов’язану із банкрутством "Дельта Банку", у якій пред’явлено звинувачення розшукуваному ексвласнику банку Миколі Лагуну, якого називають другим після Коломойського за завданням збитків фінансовій системі України.

В епізоді, що розглядається судом, Національна поліція зібрала докази привласнення понад 250 млн гривень головою спостережної ради банку у злочинній змові із заступниками голови ради директорів та директором підконтрольної юридичної особи.

Цей епізод є частиною ширшої справи про розтрату 1 млрд 144 млн грн (149 млн дол.), що інкримінується колишньому голові спостережної ради і власнику Миколі Лагуну та топменеджерам "Дельта Банку".

У жовтні 2023 року Шевченківський районний суд м. Києва оголосив Миколу Лагуна у розшук. Таке рішення було ухвалене у кримінальній справі № 761/8406/23, у якій Микола Лагун виступає обвинуваченим за епізодом щодо виведення з банку коштів на суму понад 76,5 млн дол. США.

У листопаді 2023 року захисник обвинуваченого визнав в клопотанні до суду, що Микола Лагун знаходиться за межами України, в Республіці Австрії. Тоді суд відмовив в клопотанні захисту про проведення судового провадження в режимі відеоконференцзв`язку.

Серед питань, які потенційно можуть постати перед судом - зокрема, питання чи оголошувати Миколу Лагуна в міжнародний розшук, адже він знаходиться за кордоном, а також чи можуть бути застосовані правки Лозового до кримінальних проваджень, зокрема у цій справі.

Довідково: У березні 2015 року Національний банк України відніс АТ "Дельта Банк" до категорії неплатоспроможних, а у жовтні того ж року ухвалив рішення про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію банку. Як стверджує ФГВФО, збитки банку були спричинені виведенням з нього активів, починаючи з 2011 року, шляхом кредитування пов’язаних компаній в Україні та перерахування ними отриманих коштів за кордон за фіктивними контрактами. Ці дії призвели до неплатоспроможності банку у 2015 році та нестачі коштів для розрахунку з його кредиторами під час виведення установи з ринку.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Кредитний портфель МСБ ТАСКОМБАНКУ перевищив 3 млрд грн: підтримуємо бізнес, що тримає економіку країни

Великодні традиції для нового покоління: майстер-клас від Moneyveo для дитячого будинку

Міжнародне визнання якості: виробник "Моршинської" пройшов аудит за глобальним стандартом FSSC 22000 без жодного зауваження

Епіцентр запустив “пухнастий” стікер-пак для спілкування з клієнтами

Чи потрібен SIEM малому та середньому бізнесам?

"Шахтар Сталеві": історія, досягнення та шлях команди ветеранів

ОТП БАНК адаптував програми автокредитування під потреби клієнтів: будь-яку машину з пробігом можна купити за день

УВКБ ООН та Міністерство соціальної політики відкрили відремонтований корпус санаторію із соціальними послугами для підтримки вимушено переміщених та постраждалих від війни людей

Українські компанії створили Альянс із цифрового суверенітету

Forbes Ukraine організовує форум НадЛюди 2025, де оголосить Найкращого роботодавця року

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА