10:00 23.06.2023

Вільна економіка та свобідне суспільство – головні фактори залучення українців додому

3 хв читати
Вільна економіка та свобідне суспільство – головні фактори залучення українців додому

Київ, 23 червня 2023. Без вільної економіки та найкращих у світі умов для побудови приватного бізнесу, Україна втратить перспективу повернення своїх громадян додому після закінчення війни.  Учасники "Форуму Майбутнього. Чи є спільне майбутнє в українців?" впевнені, що чим більша буде регуляція економіки, тим гірше відновлюватиметься ВВП та буксуватиме відбудова країни після війни. А для того, аби в Україні діяли економічні свободи, необхідно існування суспільства з великими політичними та громадськими свободами, що стане фактором повернення українців та залучення іноземної робочої сили.  

Завдання влади сьогодні амбітне та складне  - зробити Україну країною найбільших свобод і найякіснішого державного сервісу з самим високим рівнем життя на планеті. Без виконання цих умов буде неможливо розвивати високотехнологічні індустрії, які зростають тільки в суспільствах з високим рівнем захисту прав та свобод громадян.

 "Вільна економіка без будь якого державного адміністрування і с самою комфортною системою оподаткування - транзакційні податки без регуляцій. Це забезпечить самий високий рівень життя у світі. Залучення у країну найбільш технологічних і сучасних підприємств світової індустрії - мікроелектроніка, машинобудування, виробництво комп’ютерів і кіберобладнання. Україна повинна стати індустріальним хабом планети", - вважає Сергій Гайдай, політтехнолог.

 "Є три головних фактори розвитку економіки – це капітал, людський капітал та технології. Умови, в яких знаходиться Україна, з великим технологічним розривом з розвинутими країнами, в умовах коли у нас немає капіталу, закриті кордони, не дають можливостей для розвитку, від слова "зовсім". Єдине що вони роблять, вони стримують еміграцію людей з України. Тому, єдина можливість для нас бути успішними – це створювати умови щоб глобальний капітал приходив в Україну, приносив з собою технології і це буде створювати умови, щоб українці повертались сюди плюс приїздили таланти  для того щоб економіка України розвивалась та створювались нові продукти, затребувані в світі", - розповів Анатолій Амєлін,  директор програми "Економіка" Українського інститут майбутнього.

 "Питання — якого саме майбутнього ми прагнемо? Якщо нас задовольнить виживання, "соціальна справедливість" у вигляді гарантованої поганої освіти, низьких пенсій і високих податків — то так, це базовий сценарій у випадку, коли ми залишатимемось країною не привабливою для талантів і інвесторів. Але якщо Майбутнє — про інноваційне економічне зростання, про ТОП-25 економік світу, про добробут і ВВП $50,000+ на душу населення, то нам доведеться змінити ставлення до людського капіталу. І тоді наше завдання — перетворити Україну на найбільш привабливу країну для талантів, підприємців, інвесторів, професіоналів різних сфер; найкраще місце для реалізації ідей і творчого потенціалу", - зауважив Андрій Длигач, голова Advanter Group, співзасновник Центру економічного відновлення, професор КНУ імені Тараса Шевченка.

Довідка:

Всеукраїнська асоціація компаній з міжнародного працевлаштування є неприбутковою громадською організацією, що опікується питаннями та проблемами, пов’язаними з працевлаштуванням за кордоном громадян України. Членами асоціації є незалежні приватні компанії, що надають послуги у сфері міжнародного працевлаштування. Асоціація існує заради координації зусиль всіх учасників ринку працевлаштування за кордоном та ефективного захисту інтересів українських працівників, що працюють за межами України.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА