16:39 11.10.2023

Громадяни України найбільше довіряють своїм Збройним силам - опитування

3 хв читати
Громадяни України найбільше довіряють своїм Збройним силам - опитування

Понад 90% громадян довіряють Збройним силам України - такими є результати опитування, проведеного соціологічною службою Центру Разумкова 21-27 вересня в рамках Програми сприяння громадській активності "Долучайся!".

Згідно з дослідженням, презентованим в агентстві "Інтерфакс-Україна" в середу, Збройним силам України довіряють 93% опитаних, добровольчим загонам - 85%, волонтерським організаціям - 84%, Державній службі з надзвичайних ситуацій - 83%, Національній гвардії - 81%, Державній прикордонній службі - 76,5%.

Далі рейтинг довіри до інститутів суспільства розподілився так: президент України (72%), Міністерство оборони (71%), Служба безпеки (66%), громадські організації (60,5%), церква (59%), Національна поліція (57%), голова міста (селища, села), в якому живе респондент (54%).

Опитані частіше висловлюють довіру, ніж недовіру, до ради міста (селища, села), в якому живе респондент (відповідно 49% і 41%), ЗМІ України (47% і 43%), Національного банку (46% і 42%), уповноваженого Верховної Ради з прав людини (44% і 31%).

Водночас більшість респондентів не довіряють політичним партіям (74%), державному апарату (чиновникам) (72%), судам (судовій системі загалом) (70%), Верховній Раді (64%), прокуратурі (61%), уряду (60%), комерційним банкам (59%), Національному антикорупційному бюро (53%), Спеціалізованій антикорупційній прокуратурі та Національному агентству з питань запобігання корупції (по 52%).

Респонденти висловлюють більше недовіри, ніж довіри, профспілкам (їм не довіряють 46%, тоді як довіряють 25%).

Попри те, що партіям довіряють лише 14% респондентів, відповідаючи на запитання, чи бачать вони серед наявних політичних сил ті, яким можна було б довірити владу в повоєнний період, ствердну відповідь дають дещо більше респондентів - 27%. Однак це менше, ніж у липні 2023 р. (38,5%).

52% опитаних громадян упевнені, що політична сила, якій можна буде довірити владу в післявоєнний період, може з'явитися з середовища військовослужбовців. 30% респондентів дотримуються думки, що така партія може з'явитися з волонтерського середовища (що на 5% більше, ніж у липні 2023 року), 25% - із кола гуманітарної або технічної інтелігенції (на 7% більше, ніж у липні 2023 року), 23% - із політичних партій, які вже існують (на 3% менше, ніж у липні), 19% - з організацій громадянського суспільства, 8% - із бізнес-середовища.

62% із тих, хто вважає, що партіям, які вже існують, можна довірити владу в повоєнний період, відповіли, що така політична сила може з'явитися з політичних партій, які вже функціонують.

Опитування проводилося методом face-to-face у 22 областях України, а також у м. Києві, в Запорізькій, Миколаївській, Харківській, Херсонській областях - тільки на тих територіях, які контролює уряд України. Було опитано 2016 респондентів віком від 18 років. Теоретична похибка вибірки не перевищує 2,3%. Додаткові систематичні відхилення вибірки можуть бути зумовлені наслідками агресії РФ, зокрема вимушеної евакуації громадян.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Російська влада систематично проводить політику переселення українців з окупованих територій до РФ - аналітичний звіт

65% українців вважають нашу перемогу дуже ймовірною - результати соцдослідження

За два роки війни в Україні з'явилося понад 300 МВт домашніх і 90 МВт промислових СЕС - голова правління АСЕУ

"Кліар Енерджі" так і не вдалося повернути в мережу три ТЕС на біомасі 22 МВт через проблеми із сировиною - голова наглядової ради

В Україні до кінця 2024 р. за підтримки держави можна встановити до 500 МВт СЕС - голова правління АСЕУ

Українські експортери та Кабмін мають прискорити декарбонізацію з урахуванням вступу в дію в ЄС механізму CBAM з 2026 р

"Кліар Енерджі" до кінця року має намір встановити газопоршневу генерацію на 80 МВт - голова наглядової ради

Обов'язкове використання щонайменше 5% біопалива в автобензині принесе до бюджету понад $1 млрд щорічно - президент "МХП Еко Енерджі"

Свинарство має всі шанси повернутися до рекордних показників виробництва та вийти на експорт

Підприємці готові долучитися до розроблення найкращих практик розвитку бізнесу, але Кабмін намагається їх не чути - голова київського "УДАРу"

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА